BC Timisoara CS Gaz Metan Medias Program si rezultate

BC Timisoara 91-79 CS Gaz Metan Medias

BC Timișoara învinge în ultima etapa a campionatului pe CS Gaz Metan Mediaș, într-un meci fără nici o miză, ambele formații ratând calificarea în Play-Off, deși anul trecut ambele s-au calificat de pe locurile 6 respectiv 5.

Partida s-a încheiat cu scorul final de 91-79 (22-24,23-17,17-20,29-18) o partidă echilibrată în primele 3 sferturi, banca scurtă a medieșenilor făcând ca ultimul sfert să fie în totalitate a timișorenilor.

Nikola Gacesa a fost cel mai bun jucător al Timișoarei cu 24 de puncte urmat de Anthony Lee Ingram cu 21 de puncte plus 6 recuperări, în timp ce pentru medieșeni Andrei Mandache a adunat 22 de puncte plus 4 recuperări.

Așadar, BC Timișoara termină sezonul regulat pe un dezamăgitor loc 10 cu un bilanț total de 12 victorii și 14 înfrângeri în vreme ce CS Gaz Metan Mediaș termină pe locul 11 cu un bilanț de 9 victorii și 17 înfrângeri însă cu satisfacția calificării din EuroChallenge în faza a II-a a competiției.