BCM U Pitesti CSM U Oradea
BCM U Pitesti CSM Oradea Program si rezultate

BCM U Pitesti 99-94 CSM U Oradea

BCM U Pitești a reușit să învingă pe teren propriu pe CSM U Oradea, scor final 99-94 (16-25,26-27,23-17,34-25) după un meci în care prima jumătate a fost controlată clar de oaspeți.

Argeșenii au revenit în meci abia în sfertul 3 iar în sfertul 4 aceștia au reușit să se distanțeze la un avantaj minim cât să câștige o partidă importantă în ierarhia clasamentului.

Cu Vujatin Subotic pe bancă, orădenii au marcat cel mai mult prin Radovan Markovic 22 de puncte urmat de Marcu Hatten, Daniel Dillon și fostul jucător al piteștenilor: Ante Krapic, fiecare cu câte 14 puncte.

Din tabăra elevilor lui Hristu Șapera s-au remarcat Ronald Ross, Marko Sutalo și Stevan Milosevic cu câte 25,22 respectiv 20 de puncte fiecare.

Etapa viitoare BCM U Pitești se va deplasa la Sibiu în timp ce CSM U Oradea va primi vizita celor de la BC Timișoara.