federatia romana de baschet (frb)
Clasament

Clasament Liga Nationala de Baschet Masculin sezonul 2009-2010

Clasament Liga Nationala de Baschet Masculin sezonul 2009-2010:

 

CLASAMENT SEZON REGULAT 2009-2010
LOCECHIPAMJVÎCMCPPct
1U MOBITELCO CLUJ302552379207455
2Gaz Metan Mediaș302462590217054
3Asesoft Ploiești302462617217854
4CSU Sibiu3020102348224550
5BC Timișoara3019112493236949
6BCM U Pitești3016142355228246
7Steaua CSM3016142386241346
8BC Mureș3016142462240646
9CSM Oradea3015152339233445
10Energia Târgu Jiu3014162274237544
11CS Otopeni3013172321232743
12CSM București3011192256237441
13Dinamo București3011192105229441
14Cuadripol Brașov306242182262036
15Gladiator Cluj305252286259335
16SCM U Craiova305252166246035
Clasament Liga Nationala de Baschet Masculin sezonul 2009-2010
5 (100%) 1 vot[uri]