CS Concordia Chiajna CSU Ploiesti Program si rezultate

CS Concordia Chiajna 45-97 CSU Ploiesti

CSU Ploiești nu a avut probleme în a învinge ultima clasată, ilfovenii de la Concordia Chiajna având doar doi jucători cu peste 10 puncte.

În sfertul al doilea ca urmare a intrării pe teren a rezervelor ploieștenilor, echipa ilfoveana a dat semne de revenire câștigând sfertul 2 cu un parțial de 22-20, însă au cedat complet după pauză înscriind doar 12 puncte într-o repriză în vreme ce au primit 47 de puncte.

Cel mai bun jucător al Ploieștiului a fost Vladimir Tica (foto), acesta reușind 17 puncte și 8 recuperări, în vreme ce pentru Concordia Chiajna sârbul Nemaja Petrovic a marcat 15 puncte și a mai adăugat 5 pase decisive.

CSU Ploiești a profitat de acest meci odihnindu-și titularii pentru meciul de duminică în fața echipei CS Gaz Metan Mediaș, meci restant din cadrul etapei a 14-a.

Ploieștenii au urcat cu acestă victorie până pe locul 3 și au șansa să ajungă pe pozișia secundă dacă vor învinge pe teren propriu pe medieșeni.