BC Mures CS Dinamo Bucuresti Program si rezultate

CS Dinamo Bucuresti 81-69 BC Mures

CS Dinamo București a câștigat al doilea meci consecutiv din acest sezon, scor final 81-69 (19-23,19-20,20-10,23-16) în fața vice-campioanei BC Mureș.

A fost o partidă extrem de echilibrată, la pauză mureșenii fiind cei care au intrat la cabine cu un avantaj de doar 3 puncte pentru ca în sfertul 4 balanța să încline către gazde care și-au asigurat cele 2 puncte puse în joc.

Marko Sutalo a fost cel mai jucător al bucureștenilor cu 17 puncte marcate plus 5 recuperări fiind urmat de Karolis Babkauskas cu 13 puncte plus 5 pase decisive și Nenad Sulovic plus Pavel Marinov, ambii cu câte 12 puncte înregistrate.

Din tabăra mureșeană s-au remarcat Ousman Barro cu 18 puncte plus 8 recuperări și veteranul Ivan Ivanovic cu 17 puncte plus 4 recuperări.

În urma acestui rezultat CS Dinamo București are 2 victorii și nici o înfrângere și se va deplasa etapa viitoare la Pitești, echipă ce a eliminat-o din Cupa României în urmă cu 2 săptămâni.

BC Mureș are un bilanț de o victorie și o înfrângere și va primi vizita echipei CSM U Oradea în etapa numărul 3.