CS Gaz Metan Medias team
BC Mures CS Gaz Metan Medias Program si rezultate

CS Gaz Metan Medias 74-80 BC Mures

CS Gaz Metan Mediaș a pierdut confruntarea cu cei de la BC Mureș, scor final 74-80 (19-21,21-16,23-23,11-20) într-un meci ce a contat pentru etapa a 14-a.

Partida a fost echilibrată în primele minute pentru ca până la pauză oaspeții să termine în avantaj minim.

După pauză medieșenii au ieșit mai hotărâți de la cabine și au preluat conducerea însă până la final tot mureșenii au fost cei au preluat conducerea și au reușit să închidă partida printr-o serie de aruncări libere.

Aliaksandar Pustahvar și Marko Durkovic au fost cei mai buni marcatori ai gazdelor, fiecare cu câte 19 respectiv 18 puncte reușite.

Din tabăra mureșenilor, Filip Adamovic a reușit 21 de puncte plus 5 recuperări.

În urma acestui rezultat, BC Mureș ajunge la un bilanț de 6 victorii și 7 înfrângeri iar CS Gaz Metan Mediaș la un bilanț de 5 victorii și 8 înfrângeri.