Gerald Lee
CSM Oradea CSU Ploiesti Program si rezultate

CSM Oradea 91-99 CSU Ploiesti

CSM Oradea a pierdut in cadrul derby-ului etapei a 8-a in fata campioanei in exercitiu: CSU Ploiesti cu scorul final de 91-99, difenta fiind facuta in ultimul sfert al partidei.

Meciul a fost echilibrat pana in sfertul 3, echipa oradeana intrand in ultimul sfert cu avantaj de 4 puncte, insa rotatia buna de care dispune antrenorul ploiesteniilor i-a permis acestuia sa castige sfetul la 12 puncte , suficient cat sa castige partida.

Dragan Zekovic si Gerald Lee (foto) au totalizat impreuna 44 de puncte. De notat ca noua achizitie Rawle Marshall a marcat 16 puncte si a avut 6 recuperari.

Din echipa oradeana, cel mai bun jucator a fost Daniel Dillon, acesta marcand 21 de puncte. Pe langa punctele marcate a adaugat si 4 pase decisive.