BC CSU Sibiu Jucatori U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

CSU Sibiu 62-71 U BT Cluj Napoca

U BT Cluj Napoca continuă parcusul excelent din acest retur, formația pregătită de Marcel Țenter reușind încă o victorie, de data aceasta pe terenul celor de la CSU Sibiu, scor final 62-71 (12-12,18-18,17-12,15-29).

Partida a fost una extrem de echilibrată în prima repriză, scorul la pauză fiind de 30-30.

După pauză sibienii au trecut la conducere însă nu au profitat de avantajul creat iar în sfertul 4 clujenii au gestionat mult mai bine jocul și în ciuda atacurilor ale gazdelor, U BT Cluj Napoca a fost cea care și-a trecut a 10-a victorie din acest sezon.

Leroy Hurd a fost cel mai bun marcator al gazdelor cu 19 puncte în timp ce pentru clujeni, Darius Hargrove a marcat 18 puncte urmat  de Sean Barnette cu 13 puncte plus 11 recuperări.

Etapa viitoare, U BT Cluj Napoca va primi vizita celor de la BCM U Pitești în timp ce sibienii vor primi vizita celor de la Steaua CSM București!