CSU Sibiu
CSU Atlassib Sibiu EuroChallenge Cup

CSU Sibiu pierde primul meci din Fiba Europe Cup

CSU Sibiu a pierdut în această seară partida în fața celor de la BK Pardubice, meci ce a contat pentru faza tur a preliminarilor Fiba Europe Cup.

Sibienii au început bine partida și după doar 10 minute aveau un avantaj de 10 puncte, avantaj ce avea să dispară rapid grație eficienței scăzute în atacul elevilor lui Dan Fleșeriu și astfel la pauză avantajul era de doar un punct.

Sfertul trei a fost unul de coșmar pentru gazde care au încercat doar execuții individuale, însă fără succes și astfel cu un sfert înainte de final oaspeții aveau un avantaj de 11 puncte.

Sfertul 4 a fost unul reușit, CSU Sibiu reușind cu 2 secunde înainte de final chiar să preia avantajul mai ales grație prestației excelente a lui Kevin Capers, însă cei de la Pardubice au marcat după time-out și s-a terminat 78-79 iar calificarea se va decide săptămâna viitoare în Cehia.