BIBL Logo
Liga Balcanica SCM Universitatea Craiova

Etapa 2 Liga Balcanica: SCM U Craiova 84-87 KK Kozuv

SCM U Craiova a pierdut la debutul din acest an din Liga Balcanică în fața celor de la KK Kozuv, scor final 84-87 (21-21,20-20,21-16,22-30) deznodământul venind după un sfert decisive foarte bun al oaspeților.

Partida s-a desfășurat sub echilibru în prima jumătate pentru ca în sfertul 3 craiovenii să se distanțeze de oaspeți, însă un sfert 4 prost a făcut ca oltenii să debuteze cu stângul în al doilea sezon consecutiv în BIBL.

Travis Bureau a fost cel mai bun marcator al oltenilor, americanul reușind să adune 21 de puncte fiind urmat de Zoran Krstanovic cu 16 puncte.

Din tabăra macedonilor s-a remarcat Milan Junjusevic cu un total de 14 puncte plus 5 pase decisive.

Etapa următoare SCM U Craiova se va deplasa în Kosovo pentru un meci în fața celor de la KB Sigal Prishtina.

Reamintim că în etapa 1 SCM U Craiova a stat.