Balkan League Orange Logo
Liga Balcanica SCM Universitatea Craiova

Etapa a 13-a Liga Balcanica: SCM U Craiova 72-61 KK Kozuv

SCM U Craiova a învins pe teren propriu formația macedoneană K KKozuv cu scorul final de 72 la 61 într-un meci contând pentru etapa a 13-a a Ligii Balcanice și a făcut un pas important în calificarea pentru fazele superioare a competiției.

Meciul a fost echilibrat ăn primul sfert terminat 19-17 pentru gazde iar al doilea sfert a constituit și distanțarea totală a craiovenilor, scorul la pauză fiind de 39 la 28.

Mirko Kovac a fost cel mai bun marcator al meciului, acesta marcând 22 de puncte și 2 recuperări însă cel mai bun jucător a fost James Tyler cu 10 puncte și 20 de recuperări.

Astfel Craiova ajunge pe locul 4 la general cu un bilanț de 5 victorii și 7 înfrângeri, etapa viitoare primind vizita echipei KB Peja.