BIBL Logo
Liga Balcanica SCM Universitatea Craiova

Etapa a 3-a Liga Balcanica: KB Sigal Prishtina 92-76 SCM U Craiova

SCM U Craiova a pierdut pentru a 2-a oară consecutiv în această ediție a BIBL, de data aceasta în fața liderului grupei KB Sigal Prishtina, scor final 92-76 (22-25,26-17,20-21,24-13).

Craiovenii au început bine partida și deși au avut o mică scădere de ritm în sfertul 2, oltenii păreau să își revină la finele sfertului 3.

Însă fără o rotație prea mare și cu aruncări de la distanță ineficiente, elevii lui Adelko Mandic au cedat clar partida și au ajuns la un bilanț de 2 înfrângeri și nici o victorie.

Milivoje Bozovic a fost cel mai bun marcator cu 22 de puncte, urmat de Nikola Vucurovic cu 18 puncte.

Etapa viitoare, SCM U Craiova  se va deplasa la KK Mornar, echipă ce vine după o victorie obținută la masa verde în fața celor de la KS Vllaznia după ce albanezii au avut probleme tehnice cu cronometrul.