Etapa 4/faza2, 2016-2017: BCM U Pitesti – CSM U Oradea

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
15 martie 2017 18:45 Liga Nationala 2016-2017 26

Rezultate

Echipa1234T
BCM U FC Arges Pitesti1522182176
CSM CSU Oradea2418232186

Locatie

Sala Sporturilor Trivale

BCM U FC Arges Pitesti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
6Vincent Hunter2225024424033008
7Aleksandar Mladenovic26581212411040014
10Pavel Marinov36134944063440118
13Bogdan Stăncuț200000000000000
22Adrian Tudor2423121210633008
33Vlad Corpodean2822020013010004
35Alin Ionut Zaharie200010000010100
77Aleksandar Kostoski28342500144132012
88Tomislav Gabric33252922433410012
 Total20117301032121413211717183176

Antrenor principal: Hristu Sapera

CSM CSU Oradea

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
3Martin Zeno31471534015022014
4Andrei Mandache2212150010431105
5Sean Barnette20273312210101014
6Catalin Petrisor200000000110000
14Titus Nicoară297111122230112019
15Sean Denison278141200224312119
21Bogdan Tibirna1301010002011000
22Muhamed Pasalic26113800214410011
55William Franklin3022020025721204
 Total200254510276811152516810186

Antrenor principal: Cristian Achim

Detalii

Victorie pentru campioana CSM U Oradea în deplasarea de la Pitești, bihorenii reușind să învingă în Trivale la capătul unui meci dominat încă din primul sfert.

Argeșenii au avut mai multe ocazii să se apropie de elevii lui Cristi Achim, însă de fiecare dată tot orădenii au fost cei care au fructificat șansele de a marca grație mingilor pierdute de piteșteni.

Sean Denison și Titus Nicoară au fost cei mai buni jucători ai partidei, fiecare cu câte 19 puncte marcate fiind urmați de Martin Zeno și Sean Barnette, ambii americani terminând cu câte 14 puncte.

Din tabăra elevilor lui Hristu Șapera s-a remarcat Pavel Marinov cu 18 puncte plus 6 recuperări.

În urma acestui rezultat, CSM U Oradea ajunge la un bilanț de 12 victorii și 10 înfrângeri și va primi etapa viitoare vizita celor de la CSU Sibiu în vreme ce BCM U Pitești ajunge la 10 victorii plus 12 înfrângeri și va juca etapa viitoare la Timișoara.

 

Etapa 4/faza2, 2016-2017: BCM U Pitesti – CSM U Oradea
5 (100%) 1 vot[uri]