Etapa 15/faza1, 2016-2017: BCM U Pitesti – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
7 ianuarie 2017 20:30 Liga Nationala 2016-2017 15

Rezultate

Echipa1234T
BCM U FC Arges Pitesti2414222282
U BT Cluj Napoca2117173388

Locatie

Sala Sporturilor Trivale

BCM U FC Arges Pitesti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
6Vincent Hunter21770033211211117
7Aleksandar Mladenovic25580111050331011
10Pavel Marinov33231246034531111
13Bogdan Stăncuț600000000021000
22Adrian Tudor1412153301332008
29Ghiță Balmuș100000000000000
33Vlad Corpodean3214122213340107
77Aleksandar Kostoski34355700014431021
88Tomislav Gabric3402271207210317
 Total2001931102414173211724138382

Antrenor principal: Hristu Sapera

U BT Cluj Napoca

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Kyndall Dykes32791346251210021
4Maksym Pustozvonov2314000010221002
7Ousmane Barro348110034644412219
8Filip Adamovic29462922015331016
9Tudor Gheorghe300010000010000
11George Toth601000011011000
13Tudor Jucan812000001010002
14Rolland Torok30134500070420014
18Aleksandar Rasic35142868136211014
21Wilhelm Brosser100000000000000
 Total2012340926152011221820104288

Antrenor principal: Mihai Silvasan

Detalii

Victorie în deplasare pentru U BT Cluj Napoca pe terenul celor de la BCM U Pitești într-un meci ce a contat pentru etapa cu numărul 15. Partida a început echilibrat și până la pauză ambele formații se aflau la egalitate, scor 38 la 38.

După pauză, argeșenii au ieșit mai hotărâți de la cabine și au reușit să se distanțeze la 11 puncte, avantaj însă ce l-au pierdut pe final grație prestației foarte bune a clujenilor mai ales pe recuperările ofensive iar U BT Cluj Napoca ajunge la 11 victorii în campionat în timp ce BCM U Pitești este egalată de CSM U Oradea, bilanț 8 victorii și 6 înfrângeri.

Ousmane Barro, fost jucător la Pitești a fost cel mai bun jucător al partidei terminând în double-double cu 19 puncte plus 10 recuperări.

De la formația lui Hristu Șapera s-a remarcat Alexander Kotoski cu 21 de puncte plus 4 recuperări.

Etapa următoare, BCM U Pitești va primi vizita formației BC Timișoara iar U BT Cluj va primi vizita celor de la CSU Sibiu.

Etapa 15/faza1, 2016-2017: BCM U Pitesti – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
5 (100%) 1 vot[uri]