Etapa 3/faza2, 2016-2017: CSU Sibiu – BCM U Pitesti

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
11 martie 2017 18:00 Liga Nationala 2016-2017 25

Rezultate

Echipa1234T
BC CSU Sibiu2028211584
BCM U FC Arges Pitesti1325221676

Locatie

Sala Transilvania

BC CSU Sibiu

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Marcel Davis407121513524311018
2Kevin Hardy4010150112252135221
7Mirel Dragoste600020000110000
14Bogdan Popescu36450244310412012
15Boris Lalovic26242466021310016
16Igor Mijajlovic35263722122131015
20Christopher Cooper1812020215131212
 Total20126446231419121711161011384

Antrenor principal: Dan Fleșeriu

BCM U FC Arges Pitesti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
6Vincent Hunter28560123111320012
7Aleksandar Mladenovic22670011042220013
10Pavel Marinov33461212061430012
13Bogdan Stăncuț511000000012002
22Adrian Tudor1400132200111105
33Vlad Corpodean28352300030200012
35Alin Ionut Zaharie1022000011031004
77Aleksandar Kostoski35340355133242011
88Tomislav Gabric2603162214032105
 Total20124345181315422821174076

Antrenor principal: Hristu Sapera

Detalii

Victorie pentru CSU Sibiu în cadrul etapei cu nr.3 din faza a 2-a a ligii naționale de baschet masculin în fața celor de la BCM U Pitești.

Sibienii au început foarte bine partida și au reușit să păstreze un avantaj constant până la finalul partidei în ciuda faptului că piteștenii au putut în mai multe rânduri să se apropie la doar câteva posesii însă de fiecare dată elevii lui Dan Fleșeriu găseau drumul spre coș.

Kevin Hardy a fost de neoprit, americanul reușind 21 de puncte, 7 recuperări plus 5 întercepții fiind cel mai eficient jucător de pe parchet.

De la piteșteni s-a remarcat Aleksandar Mladenovic cu 13 puncte fiind urmat de Vlad Corpodean, Vinctent Hunter și bulgarul Pavel Marinov, toți cu câte 12 puncte.

În urma acestui rezultat, CSU Sibiu profită de înfrângerea celor de la Steaua București și ocupă poziția secundă în clasament cu 14 victorii și 7 înfrângeri iar BCM U Pitești pierde poziția 4 și se află momentan pe poziția a 5-a cu 10 victorii plus 11 înfrângeri.

Etapa 3/faza2, 2016-2017: CSU Sibiu – BCM U Pitesti
5 (100%) 1 vot[uri]