Etapa 15/faza1, 2016-2017: CSU Sibiu – CS Phoenix Galati

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
9 ianuarie 2017 18:00 Liga Nationala 2016-2017 15

Rezultate

Echipa1234T
BC CSU Sibiu2127301795
CS Phoenix Galati2023222287

Locatie

Sala Transilvania

BC CSU Sibiu

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Marcel Davis31670146211430016
2Kevin Hardy37680333175122115
6Vlad Tincu300010000000000
7Mirel Dragoste911010000020002
8Radu Paliciuc100000000012000
14Bogdan Popescu357120045320343118
15Boris Lalovic29341167030511015
16Igor Mijajlovic40352644027142016
20Christopher Cooper14550133100511213
 Total199314231424287151322179495

Antrenor principal: Dan Fleșeriu

CS Phoenix Galati

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
4Jamel Waters501000001001000
6Andrei Petica400000000040000
8Milos Pesic29690234141420115
10Anthony Scott Gugino32351223122533111
11Iosif Pirlog1422121200143008
14Cătălin Vlaicu19330056220420011
15Milos Bojovic366110269110352018
22Drew Brandon35673600243333021
44Adrian Guțoaia2600130001431103
 Total200263861717247151130209287

Antrenor principal: Florin Nini

Detalii

CSU Sibiu a reușit să câștige partida contra formației CS Phoenix Galați, un meci ce a fost programat inițial sâmbătă însă datorită condițiilor meteo a fost amânat până astăzi.

Partida a fost echilibrată doar în prima jumătate atunci când sibienii au avut doar un mic avantaj pentru ca în sfertul 3 să se distanțeze decisiv.

Gălățenii s-au mai apropriat pe finalul partidei, însă insuficient iar CSU Sibiu câștigă a 9-a partidă din acest sezon și își consolidează poziția a 3-a în clasament, în vreme ce elevii lui Florin Nini rămân pe poziția a 8-a cu un bilanț de 5 victorii plus 9 înfrângeri.

Etapa următoare, CSU Sibiu se va deplasa la U BT Cluj Napoca iar CS Phoenix Galați va primi vizita celor de la SCM U Craiova.

Etapa 15/faza1, 2016-2017: CSU Sibiu – CS Phoenix Galati
5 (100%) 1 vot[uri]