Etapa 3/faza1, 2016-2017: BC Mures- U BT Cluj Napoca

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
10 octombrie 2016 18:00 Liga Nationala 2016-2017 3

Rezultate

Echipa1234T
BC Mures Targu Mures2313171669
U BT Cluj Napoca2217202382

Locatie

Sala Sporturilor Targu Mures

BC Mures Targu Mures

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
4Goran Martinic39580533157161013
6Laszlo Polyak1600130101031103
7Dalibor Djapa30582500142310116
8Cornel Cioacătă400001200011001
10Szabolcs Santa1022001110011105
12Ioan Alin Borsa1000010001010100
15Laszlo Lazar1322000012041024
16Dragos Andrei1712010010123002
20Ernests Kalve2235021212010207
33David Rosenfeld Engi200000000100000
50Drew Barham38384800235022018
 Total2012135725698181617168369

Antrenor principal: Barnabas Szaszgaspar

U BT Cluj Napoca

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Kyndall Dykes36581323017133015
1Vlad Moldoveanu33376735283321127
4Maksym Pustozvonov2226140011012007
6Andrei Sergiu Mureșan100000000000000
7Ousmane Barro20560012041110011
9Tudor Gheorghe1900030021222100
11George Toth100000000000000
13Tudor Jucan701000002030000
14Rolland Torok19370144542110010
18Aleksandar Rasic36352400119241112
21Wilhelm Brosser700010000100000
 Total20121401023101411222514156282

Antrenor principal: Mihai Silvasan

Detalii

U BT Cluj Napoca a învins pe BC Mureș într-un meci contând pentru etapa cu numărul 3 a ligii naționale de baschet masculin.

Clujenii nu au beneficiat de Filip Adamovic iar BC Mureș nu s-a putut baza pe Alhaji Mohammed, jucătorul american refuzând să joace datorită problemelor financiare cu care se confruntă clubul mureșean.

Vlad Moldoveanu a fost cel mai bun jucător al partidei cu 27 de puncte marcate plus 10 recuperări în timp ce pentru BC Mureș s-a evidențiat Drew Barham cu 18 puncte plus 5 recuperări.

U BT Cluj Napoca are 2 victorii și va primi etapa viitoare vizita lui BCM U Pitești în timp ce BC Mureș ajunge la 3 înfrângeri consecutive și va juca etapa viitoare la CS Dinamo București.

Etapa 3/faza1, 2016-2017: BC Mures- U BT Cluj Napoca
5 (100%) 1 vot[uri]