Etapa 4/faza1, 2016-2017: U BT Cluj Napoca- BCM U Pitesti

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
15 octombrie 2016 17:00 Liga Nationala 2016-2017 4

Rezultate

Echipa1234T
U BT Cluj Napoca1716211872
BCM U FC Arges Pitesti2115181973

Locatie

BT Arena

U BT Cluj Napoca

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Kyndall Dykes35691400172411015
1Vlad Moldoveanu317103513122240024
4Maksym Pustozvonov3315011221111003
6Andrei Sergiu Mureșan401000000000000
7Ousmane Barro286110047440411216
9Tudor Gheorghe800010000121000
13Tudor Jucan901020001001000
14Rolland Torok1201110022031003
18Aleksandar Rasic38242611137232011
21Wilhelm Brosser300000200000000
 Total201224272071511201318134272

Antrenor principal: Mihai Silvasan

BCM U FC Arges Pitesti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Myck Kabongo2902133404531206
6Vincent Hunter25581159101231118
7Aleksandar Mladenovic2115001423341113
10Pavel Marinov36581322154111115
21Alexandru Neguț900020000010100
22Adrian Tudor1711020012341002
33Vlad Corpodean2934140011320109
88Tomislav Gabric34573912151420020
 Total20020357241221720202197373

Antrenor principal: Hristu Sapera

Detalii

Victorie importantă pentru BCM U Pitești în deplasarea de la Cluj Napoca. Argeșenii au câștigat cu mari emoții partida controlată încă de la început în fața echipei gazde după un final în care clujenii au avut șansa victoriei însă au irosit două mari ocazii prin Max Pustozvonov și  Aleksandar Rasic.

Tomislav Gabric a fost cel mai bun marcator al Piteștiului cu 20 de puncte urmat de Vincent Hunter cu 18 puncte în timp ce pentru gazde s-a remarcat Vlad Moldoveanu cu 24 de puncte.

De la Cluj au absentat din motive medicale Filip Adamovic și Nandor Kuti.

În urma acestui rezultat BCM U Pitești ajunge la 3 victorii și o singură înfrângere iar U BT Cluj ajunge la 2 victorii și o înfrângere.

Etapa 4/faza1, 2016-2017: U BT Cluj Napoca- BCM U Pitesti
5 (100%) 5 vot[uri]