Etapa 5/faza1, 2016-2017: SCM U Craiova-CS Phoenix Galati

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
21 octombrie 2016 18:00 Liga Nationala 2016-2017 5

Rezultate

Echipa1234T
SCM U Craiova1722271480
CS Phoenix Galati1616181969

Locatie

Sala Sporturilor Craiova

SCM U Craiova

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
4Silviu Lupusavei000000000000000
5Filip Sepa27790224041350016
6Florin Popa311000001100002
8Iuri Fraseniuk2935120036313209
9Andrei Damian100000000000000
10Marko Marinovic31472566123220220
11William Mathias Paul2813002204052014
13Vladislav Solopa1012000012142102
20Iulian Corneanu801000001010000
21Jamar Abrams387102400241241020
24Baris Aktas2513005502433207
 Total200254151315177261421216380

Antrenor principal: Vladimir Vuksanovic

CS Phoenix Galati

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
4Jamel Waters2825030000432404
5Ovidiu Stochici000000000000000
6Andrei Petica2602140010332103
7Bela Szabolcs Forreiter800130000000003
8Milos Pesic28260266141441110
9Andrei Vizitiu312000000000002
13Milan Milovanovic318140024261432018
14Cătălin Vlaicu901001211031001
15Milos Bojovic35792300212324020
25Robert Bolobita100000000000000
44Adrian Guțoaia3122131403232018
 Total2002241518101671513231612269

Antrenor principal: Florin Nini

Detalii

SCM U Craiova a deschis etapa cu numărul 5 cu o victorie pe teren propriu în fața celor de la CS Phoenix Galați.

Partida a fost echilibrată doar în primul sfert după care SCM U Craiova a început să se distanțeze prin reușitele lui Filip Sepa și Jamar Abrams.

Spre sfârșitul sfertului 3 gălățenii s-au apropiat la doar câteva posesii de gazde însă nu au reușit egalarea și astfel formația pregătită de Florin Nini rămâne cu doar o singură victorie după 3 meciuri disputate.

SCM U Craiova are 2 victorii și tot atâtea înfrângeri și va juca etapa viitoare pe terenul campioanei CSM U Oradea.

Etapa 5/faza1, 2016-2017: SCM U Craiova-CS Phoenix Galati
5 (100%) 2 vot[uri]