Etapa 6/faza1, 2016-2017: CS Dinamo Bucuresti-CSU Sibiu

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
30 octombrie 2016 20:00 Liga Nationala 2016-2017 6

Rezultate

Echipa1234T
CS Dinamo Bucuresti1815172979
BC CSU Sibiu2018241173

Locatie

Sala Polivalenta Dinamo

CS Dinamo Bucuresti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
1Slobodan Dundjerski33581222055420015
3Cezar Stănescu1700120000132003
4Marko Sutalo35482555042320019
6Iulian Orbeanu27481400350310111
7Herbert Graham2613151114032016
12Danilo Tasic35253434577321116
31Ionescu Sebastian700020000100000
45Rajko Kljajevic2046001204112009
 Total200203892412149291720131379

BC CSU Sibiu

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Marcel Davis2916130224134105
2Kevin Hardy4010190445558016124
8Radu Paliciuc1713010001030002
14Bogdan Popescu32372222340500014
15Boris Lalovic29351412120300010
16Igor Mijajlovic33392622123421014
20Christopher Cooper2122010125042014
 Total20123516219141423122298273

Detalii

CS Dinamo București a obținut prima victorie din acest sezon după ce a reușit să învingă pe CSU Sibiu la capătul unui meci condus în permanență de către sibieni.

Bucureștenii au reușit să întoarcă un deficit de 16 puncte în sfertul 4 și astfel au reușit să bifeze a 2-a victorie din acest sezon în fața sibienilor după victoria obținută și în Cupa României.

Danilo Tasic a fost cel mai bun jucător al dinamoviștilor cu 16 puncte ,12 recuperări plus 7 pase decisive, în timp ce pentru sibieni Kevin Hardy a strâns 24 de puncte, 10 recuperări, 6 intercepții plus 8 pase decisive.

Pentru Dinamo a debutat Slobodan Dundjerski, sârbul reușind 15 puncte, 5 recuperări plus 5 pase decisive.

În urma acestui rezultat CSU Sibiu ajunge la un bilanț de 2 victorii și 3 înfrângeri și va primi etapa viitoare vizita formației BCM U Pitești în vreme ce Dinamo se va deplasa la Craiova.

 

Etapa 6/faza1, 2016-2017: CS Dinamo Bucuresti-CSU Sibiu
5 (100%) 1 vot[uri]