Fiba EuropeCup 2015-2016, etapa 4, faza2: CS Energia Targu Jiu-Cibona Zagreb

-

Detalii

Data Ora League Sezon
20 ianuarie 2016 19:30 Fiba Europe Cup 2015-2016

Rezultate

Echipa1234T
CS Energia Targu Jiu2119242185
BC Cibona Zagreb2119261581

Locatie

Sala Sporturilor Trivale

CS Energia Targu Jiu

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
4Silviu Sanda000000000000000
5Porter Troupe000000000000000
6Callistus Eziukwu355110033263330113
7Dragos Andrei1100010002020000
10Szabolcs Santa311000000040002
14Alexandru Mihuți000000000000000
15Lamont Mack32354733051373021
22Lazar Radosavljevic2047021211202009
23Paris L. Horne3514231416140009
24Baris Aktas14222200002210010
44Adrian Guțoaia2023130010140107
55Jamar Diggs31252444257324014
 Total2012038112212167251725158185

Antrenor principal: Hristu Sapera

BC Cibona Zagreb

MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
000000000000000

Detalii

CS Energia Târgu Jiu a învins în cadrul etapei cu nr. 4 din Fiba Europe Cup pe Cibona Zagreb  cu scorul final de 85 la 81 la capătul unui meci extrem de echilibrat decis doar în ultimele minute. La acest meci a debutat ca antrenor pentru gorjeni : românul Hristu Șapera, fostul tehnician al echipei Steaua CSM București.

În urma acestui rezultat, Energia ocupă poziția secundă din grupa S cu 2 victorii și 2 înfrângeri urmând să joace etapa viitoare în Franța la Le Havre, liderul grupei.

În tur, gorjenii au învins formația franceză cu 78 la 68!

Fiba EuropeCup 2015-2016, etapa 4, faza2: CS Energia Targu Jiu-Cibona Zagreb
5 (100%) 1 vot[uri]