Final Eight,semifinale: U BT Cluj Napoca-Steaua CSM Bucuresti

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
16 februarie 2017 18:00 Cupa Romaniei 2016-2017 semifinale

Rezultate

Echipa1234T
U BT Cluj Napoca2026192388
Steaua CSM EximBank Bucuresti2111162775

Locatie

Sala Transilvania

U BT Cluj Napoca

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Kyndall Dykes26890334143340119
1Vlad Moldoveanu36493645382321021
7Ousmane Barro1735002433150028
8Filip Adamovic29222345124461114
9Tudor Gheorghe100000000010000
11George Toth400000000011000
13Tudor Jucan300000001010000
14Rolland Torok1823022231053016
18Aleksandar Rasic30112544116120012
21Wilhelm Brosser100000000000000
32Nandor Kuti1912160200141205
93Vaidas Kariniauskas1602120010521003
 Total2002133927192613202230204588

Antrenor principal: Mihai Silvasan

Steaua CSM EximBank Bucuresti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
1Vlad Negoițescu900002200040022
5Mihai Octavian Paul2916231201240209
6Levente Szijarto1723030010112004
10Nikola Malesevic275100444011302014
20Cameron Long28360156213323011
22Marius Runkauskas1702011211114201
26Cătălin Baciu288100014140331017
50David Dudzinski28240266235411010
77Randal Alan Falker1733001422112107
 Total2002444214213091314241412275

Antrenor principal: Claudiu Fometescu

Detalii

Final Eight,semifinale: U BT Cluj Napoca-Steaua CSM Bucuresti
5 (100%) 2 vot[uri]