Final Eight,sferturi: BC SCM Timisoara-CSM U Oradea

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
15 februarie 2017 19:45 Cupa Romaniei 2016-2017 sferturi

Rezultate

Echipa1234T
BC SCM Timisoara1219192272
CSM CSU Oradea1930181792

Locatie

Sala Transilvania

BC SCM Timisoara

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
1Alin Andries2136120000020009
4Mladen Jeremic3438063402332009
9Milos Komatina27680356220311017
11Octavian Popa Calota2816230013332008
12Georgian Păun1514002400053104
14Ionuț Drăgușin22570035522110013
20Adrian Diaz1135000102030006
24Jonte Flowers2813023412210105
25Dominique Rambo1402001220110001
 Total200234931617261113112293072

Antrenor principal: Tudor Costescu

CSM CSU Oradea

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
1Branko Mirkovic23233423078231015
3Martin Zeno2033110002100009
4Andrei Mandache2033140101321119
6Catalin Petrisor1714120021100005
8Rares Pasca611001201030003
11Uros Lucic16450066013221014
14Titus Nicoară1822011214121005
15Sean Denison23591215241421214
21Bogdan Tibirna1722010022030004
22Muhamed Pasalic22222500021200010
24Bogdan Nicolescu1822000012031004
26Sergiu Pop101000000000000
 Total201273792011198271923104392

Antrenor principal: Cristian Achim

Detalii

CSM U Oradea este ultima semifinalistă a Cupei României după ce bihorenii au trecut fără mari probleme de BC Timișoara în sferturile de finală.

Prima repriză a fost una de excepție pentru elevii lui Cristi Achim care au reușit să marcheze 57 de puncte și să primească doar 31.

După pauză bănățenii nu au reușit să schimbe ceva și s-a terminat 72 la 92 și astfel Oradea își ia revanșa după eșecul suferit în campionat de acum 2 săptămâni, atunci când timișorenii s-au impus la un singur punct după o repriză de prelungiri.

Branko Mirkovic a fost cel mai bun marcator al învingătorilor cu 15 puncte fiind urmat de Uros Lucic și Sean Denison, ambii cu câte 14 puncte.

Din tabăra bănățeană s-a remarcat Milos Komatina cu 17 puncte plus 4 recuperări.

În semifinale, CSM U Oradea va da piept cu BC Mureș mâine de la ora 20.30 pentru ca în cealaltă semifinală să se dueleze U BT Cluj Napoca și Steaua CSM București.

 

Final Eight,sferturi: BC SCM Timisoara-CSM U Oradea
5 (100%) 1 vot[uri]