Final Eight,sferturi: CSU Sibiu-U BT Cluj Napoca

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
14 februarie 2017 20:30 Cupa Romaniei 2016-2017 sferturi

Rezultate

Echipa1234T
BC CSU Sibiu1816261070
U BT Cluj Napoca2218262288

Locatie

Sala Transilvania

BC CSU Sibiu

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Marcel Davis1715001220034103
2Kevin Hardy35140041023513106
7Mirel Dragoste1011000000020002
8Radu Paliciuc30344612163303019
13Daniel Banciu112000000000002
14Bogdan Popescu3828152231332109
15Boris Lalovic1400031202011001
16Igor Mijajlovic28252611115321011
20Christopher Cooper26691323141230217
22Dragos Gheorghe100000000000000
 Total2001738823122210171718157270

Antrenor principal: Dan Fleșeriu

U BT Cluj Napoca

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
0Kyndall Dykes27692312115211019
1Vlad Moldoveanu33363566180240221
4Maksym Pustozvonov1113120001010105
7Ousmane Barro24450022161320110
8Filip Adamovic28234711104221017
11George Toth100000000000000
13Tudor Jucan100000001000000
14Rolland Torok2113132202151107
18Aleksandar Rasic3001240003343006
32Nandor Kuti2501130013121403
 Total2011731142712135251521148388

Antrenor principal: Mihai Silvasan

Detalii

U BT Cluj Napoca este a doua semifinalistă a Cupei României după ce ardelenii au eliminat chiar gazda turneului final CSU Sibiu .

Partida s-a disputat sub semnul echilibrului până în ultimul sfert, atunci când clujenii au reușit să se desprindă decisiv pe tabela de marcaj.

Vlad Moldoveanu a fost de neoprit, acesta reușind să strângă 21 de puncte plus 9 recuperări, fiind urmat de Kyndall Dykes cu 19 puncte și Filip Adamovic cu 17 puncte.

Pentru elevii lui Dan Fleșeriu s-au remarcat Radu Paliciuc cu 19 puncte plus 7 recuperări și Criss Cooper cu 17 puncte plus 5 recuperări.

U BT Cluj Napoca va întâlni în semifinala de joi pe Steaua CSM București cu începere de la ora 18:00.

 

 

Final Eight,sferturi: CSU Sibiu-U BT Cluj Napoca
5 (100%) 1 vot[uri]