Final Eight,sferturi: Steaua CSM Bucuresti-SCM U Craiova

-

Detalii

Data Ora League Sezon Etapa
14 februarie 2017 18:00 Cupa Romaniei 2016-2017 sferturi

Rezultate

Echipa1234T
Steaua CSM EximBank Bucuresti2325132283
SCM U Craiova720211563

Locatie

Sala Transilvania

Steaua CSM EximBank Bucuresti

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
1Vlad Negoițescu1722151222140108
5Mihai Octavian Paul26113644033210015
10Nikola Malesevic31680323032331014
11Georges Darwiche800022200010102
18Victor Petrache200000000001000
20Cameron Long24112546000410012
22Marius Runkauskas3015133401322008
26Cătălin Baciu27460156510221113
50David Dudzinski2312240007141008
77Randal Alan Falker1313001221000013
 Total201172892922299181022114283

Antrenor principal: Claudiu Fometescu

SCM U Craiova

# Jucator MIN 2FGM 2FGA 3PM 3PA FTM FTA OREB DREB AST PF TO STL BLK PTS
4Tayloe Taylor2912000022133002
5Travis Bureau1723012322140106
6Florin Popa600000000020000
8Iuri Fraseniuk1724112210123009
13Vladislav Solopa1511013400111015
18Mihai Gavrila1401000012142010
20Iulian Corneanu200000000010000
21Jamar Abrams31481522171220013
24Baris Aktas300000000010000
33Christopher Lee1136000011001106
40Darius Hargrove33382633111312015
 Total17816334141214915723134256

Antrenor principal: Vladimir Vuksanovic

Detalii

Victorie pentru Steaua CSM București în primul sfert de finală al zilei de la turneul Cupei României ce se desfășoară la Sibiu.

Bucureștenii au trecut fără mari probleme de SCM U Craiova după o prima repriză în care aceștia au totalizat 48 de puncte iar craiovenii doar 27.

În sfertul 3, cei de la Craiova au dat semne de revenire însă tot elevii lui Claudiu Fometescu au fost cei care și-au adjudecat ultimul sfert și implicit calificarea în faza următoare a competiției.

Mihai Paul a strâns 15 puncte, Nicola Malesevic 14 iar Cătălin Baciu a totalizat 13 puncte plus 6 recuperări, în vreme ce pentru SCM U Craiova s-a remarcat Jamar Abrams cu 13 puncte plus 8 recuperări.

Steliștii vor juca în semifinală cu învingătoarea dintre U BT Cluj Napoca și CSU Sibiu joi de la ora 18.00

Final Eight,sferturi: Steaua CSM Bucuresti-SCM U Craiova
5 (100%) 1 vot[uri]