Play-Off, tur1, meci 1: Steaua CSM EximBank Bucuresti – BCM U Pitesti

-

Detalii

Victorie în primul meci din Play-Off pentru Steaua CSM EximBank București în fața celor de la BCM U Pitești la capătul unui meci controlat de la început până la final de bucureșteni.

Bucureștenii au început în forță partida cu argeșenii și după primul sfert aveau un avantaj de 9 puncte pentru ca până la pauză avantajul să crească doar la 11 lungimi după ce Tomislav Gabric a reușit o triplă în ultima secundă.

Sfertul 3 a fost tot la discreția gazdelor pentru ca în final să se termine 84 la 61.

De notat că Alexandar Mladenovic a fost descalificat cu 7 minute înainte de final și sârbul riscă să fie suspendat pentru meciul următor.

Cei mai buni jucători ai partidei au fost Nikola Malesevic cu 16 puncte plus 7 recuperări urmat de Vlad Negoițescu cu 13 puncte, 5 intercepții plus 3 recuperări.

Din tabăra elevilor lui Hristu Șapera s-a remarcat Pavel Marinov, bulgarul adunând 20 de puncte plus 3 recuperări.

Steaua CSM București 1-0 BCM U Pitești iar seria va continua joi de la ora 20.00.