eurochallengecuplogo
CS Gaz Metan Medias EuroChallenge Cup

Last 16: Etapa II EuroChallengeCup 2013-2014: CS Gaz Metan Medias 77-80 Krasnye Krylia

Etapa a II-a din EuroChallengeCup Last 16 nu reușit să aducă o victorie pentru CS Gaz Metan Mediaș, aceștia pierzând în fața fostei câștigătoare a competiției Krasnye Krylia cu scorul final de 77 la 80.

Meciul a început extrem de prost pentru medieșeni, aceștia marcând doar 13 puncte în comparație cu adversarii săi care au marcat 29 de puncte.

A urmat astfel o cursă de urmărire, Gaz Metan Mediaș câștigând restul sferturilor fiind extrem de aproape de a egala, însă experiența rușilor și-a spus cuvântul pe final.

Meciul din păcate a mai adăugat încă un jucător pe lista accidentaților, Liviu Dumitru părăsind terenul accidentat încă din primul sfert.

Cel mai bun jucător al medieșenilor a fost americanul Willie Kemp cu 26 de puncte marcate și 6 pase decisive în 38 de minute petrecute pe parchet.

Astfel, CS Gaz Metan Mediaș rămâne fără victorie după 2 etape iar șansele la calificare sunt din ce în ce mai reduse.