BCM Pitesti-BC Mures PlayOff meci 4
BC Mures BCM U Pitesti Program si rezultate

PLAY OFF 2013-2014, MECI 4,FAZA I: BCM U PITESTI 52-80 BC MURES

BC Mureș s-a calificat în semifinale după ce a trecut în meciul 4 de BCM U Pitești, chiar pe terenul acestora, scor final 52-80.

Argeșenii nu au mai reușit să facă același meci bun de ieri și au cedat rapid, mai ales după accidentarea lui Ousmane Barro din primul sfert al partidei.

Aleksandar Mladenovic a fost cel mai bun jucător al mureșenilor cu un total de 17 puncte și 6 recuperări fiind urmat de Ivan Jelenic cu 17 puncte și 7 recuperări, însă mai multe minute petrecute pe parchet.

Din tabăra piteșteană, Ousmane Barro a terminat cu 13 puncte și 10 recuperări urmat de Pankracije Barac cu 11 puncte.

BC Mureș urmează să întâlnească în semifinale pe CSM Oradea, echipă ce va avea avantajul terenului propriu în primele două partide.