CSM Oradea Program si rezultate Steaua CSM EximBank Bucuresti

PLAY-OFF, TUR1, Meci3: CSM U ORADEA 86-91 STEAUA CSM BUCURESTI

CSM U Oradea a pierdut în fața echipei Steaua CSM București cu scorul final de 86-91 (24-19,27-21,13-24,22-27) și astfel vice-campionii de anul trecut părăsesc play-off-ul încă din primul tur cu scorul general de 3-0.

Meciul a început foarte bine pentru gruparea bihoreană, la pauză aceștia conducând cu 11 puncte.

După pauză însă, bucureștenii au început să se apropie de gazde iar pe final au preluat definitiv conducerea reușind astfel calificarea în semifinale.

Fostul orădean, Titus Nicoară a fost cel mai bun jucător al partidei, acesta strângând 26 de puncte plus 7 recuperări în timp ce pentru orădeni Daniel Dillon a strâns 17 puncte plus 9 recuperări.

CSM U Oradea 0-3 Steaua CSM București iar orădenii termină un sezon în care s-au calificat doar în PLay-Off în timp ce steliștii merg mai departe în semifinale urmând să întâlnească pe BC Mureș, echipă cu care militarii s-au confruntat de 6 ori în acest sezon.