eurochallengecuplogo

Program si rezultate EuroChallenge Cup 2014-2015 Echipe Romanesti

Final Four EuroChallenge Cup 2014-2015:

 

Semifinale EuroChallenge Cup
# Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 TS Medical Park
 83 63 CS Energia Târgu Jiu 24,04.2015 19:00 (i)
Finala Mică
2 CS Energia Târgu Jiu  83 80 Fraport Skyliners 26.04.2015 16:30 (i)

 

Faza III: În sezonul 2014-2015, România va reprezentată în EuroChallenge Cup, faza a-III a Last 8 de câștigătoarea Cupei României: CS Energia Târgu Jiu. Se va juca în sistemul cel mai bun din 3 meciuri.

Program și rezultate EuroChallenge Cup Last 8, sezonul 2014-2015
# Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Energia Târgu Jiu 84 60 Le Mans Sarthe Basket 10.03.2015 19:00 (i)
2 Le Mans Sarthe Basket 79 68 CS Energia Târgu Jiu 12.03.2015 21:30 (i)
3 CS Energia Târgu Jiu 79 64 Le Mans Sarthe Basket 17.03.2015 19:00 (i)

 

Faza II: În sezonul 2014-2015, România va reprezentată în EuroChallenge Cup, faza a-II a Last 16 de câștigătoarea Cupei României: CS Energia Târgu Jiu.

Program și rezultate EuroChallenge Cup Last 16, sezonul 2014-2015
CS Energia Târgu Jiu (grupa I)
# Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Energia Târgu Jiu 93 60 Okapi Aalstar 13.01.2015 19:00 (i)
2 BC Astana 113 89 CS Energia Târgu Jiu 20.01.2015 17:00 (i)
3 Enel Basket 76 78 CS Energia Târgu Jiu 28.01.2015 21:45 (i)
4 Okapi Aalstar 82 84 CS Energia Târgu Jiu 10.02.2015 21:30 (i)
5 CS Energia Târgu Jiu 90 89 BC Astana 17.02.2015 19:30 (i)
6 CS Energia Târgu Jiu 67 78 Enel Basket
24.02.2015 18:00 (i)

 

Faza I: În sezonul 2014-2015, România va reprezentată în EuroChallenge Cup de câștigătoarea Cupei României: CS Energia Târgu Jiu, vice-campioana națională: CSM Oradea și ocupanta locului 4: U Banca Transilvania Cluj Napoca.

Program și rezultate EuroChallenge Cup, sezonul 2014-2015
CS Energia Târgu Jiu (grupa B)
# Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
 1  CS Energia Târgu Jiu 74  – 56  Tartu Rock  04.11.2014 19:00  (i) DigiSport
 2  Egis Kormend 77  – 76  CS Energia Târgu Jiu  11.11.2014 18:00  (i)
 3  CS Energia Târgu Jiu 72  – 67  Lukoil Academic Sofia  19.11.2014 18:00  (i) DigiSport
 4  Tartu Rock 66  – 59  CS Energia Târgu Jiu  02.12.2014 19:00  (i) Fiba youtube channel
 5  CS Energia Târgu Jiu 73  – 72  Egis Kormend  09.12.2014 19:00  (i) DigiSport
 6  Lukoil Academic Sofia 97  – 74  CS Energia Târgu Jiu  16.12.2014 20:30  (i) DigiSport
U Mobitelco Cluj Napoca (grupa F)
# Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
 1 Gussing Knights 84  – 77  U BT Cluj Napoca  05.11.2014 20:00  (i) dailymotion.com
 2  U BT Cluj Napoca 80  – 81  TS Medical Park  11.11.2014 18:00  (i) DigiSport
 3  U BT Cluj Napoca 64  – 73  Atomeromu SE  18.11.2014 20:00  (i) DigiSport
 4  U BT Cluj Napoca 68  – 81  Gussing Knights  02.12.2014 18:00  (i) DigiSport
 5  TS Medical Park 91  – 72  U BT Cluj Napoca  09.12.2014 19:00  (i) http://www.caytv.com.tr/canli-yayin
 6  Atomeromu SE 68  – 81  U BT Cluj Napoca  16.12.2014 18:00  (i)
CSM Oradea (grupa D)
# Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
 1  BC Astana 80  – 64  CSM U Oradea  05.11.2014 15:00  (i) Fiba youtube channel
 2  CSM U Oradea 74  – 101  Avtodor Saratov  11.11.2014 20:00  (i) DigiSport
 3  CSM U Oradea 69  – 77  Tofas SC Bursa  18.11.2014 18:00  (i) DigiSport
 4  CSM U Oradea 74  – 83  BC Astana  02.12.2014 20:00  (i) DigiSport
 5  Avtodor Saratov 92  – 73  CSM U Oradea  09.12.2014 18:00  (i) http://www.youtube.com/user/AvtodorTV
 6  Tofas SC Bursa 84  – 75  CSM U Oradea  16.11.2014 19:00  (i)

Clasamentul celor 3 formații se poate găsi: aici

Program si rezultate EuroChallenge Cup 2014-2015 Echipe Romanesti
4.7 (93.33%) 3 vot[uri]

Start a Conversation

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

5 + 2 =