federatia romana de baschet (frb)
Program si rezultate

Program si rezultate Liga nationala de baschet masculin 2012-2013

Program si rezultate Liga nationala de baschet masculin sezonul regulat 2012-2013:

 

Program și rezultate Play-Out 2012-2013:

PlayOut
Faza I Play-Out
Meciul 1
CSS Giurgiu8158BC Timba Timisoara06.04.2013 18:00
CSU Atlassib Sibiu8363BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc09.04.2013 18:00
CS Energia Rovinari Targu-Jiu8062CS Dinamo Bucuresti09.04.2013 19:00
BCM U Pitesti8967CS Farul Constanta13.04.2013 18:00
Meciul 2
CSS Giurgiu9987BC Timba Timisoara07.04.2013 18:00
CSU Atlassib Sibiu8872BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc10.04.2013 18:00
CS Energia Rovinari Targu-Jiu10269CS Dinamo Bucuresti10.04.2013 19:00
BCM U Pitesti7874CS Farul Constanta14.04.2013 18:00
Meciul 3
CS Dinamo Bucuresti6287CS Energia Rovinari Târgu-Jiu13.04.2013 15:30
BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc7688CSU Atlassib Sibiu13.04.2013 17:00
BC Timba Timisoara8075CSS Giurgiu13.04.2013 18:00
CS Farul Constanta8689BCM U Pitesti18.04.2013 18:00
Meciul 4
BC Timba Timisoara11865CSS Giurgiu14.04.2013 18:00
Meciul 5
CSS Giurgiu6575BC Timba Timisoara19.04.2013 18:00
Faza II Play-Out
Meciul 1
CSS Giurgiu9161CS Dinamo Bucuresti02.05.2013 17:00
CS Farul Constanta8062BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc27.04.2013 16:00
Meciul 2
CSS Giurgiu8773CS Dinamo Bucuresti03.05.2013 17:00
CS Farul Constanta7076BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc28.04.2013 17:00
Meciul 3
CS Dinamo Bucuresti90106CSS Giurgiu08.05.2013 20:00
BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc8983CS Farul Constanta02.05.2013 17:00
Meciul 4
BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc7487CS Farul Constanta03.05.2013 17:00
Meciul 5
CS Farul Constanta8269BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc07.05.2013 17:00
Faza III Play-Out
Meciul 1
BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc7165CS Dinamo Bucuresti16.05.2013 17:00
Meciul 2
CS Dinamo Bucuresti8162BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc17.05.2013 18:00
Meciul 3
CS Dinamo Bucuresti7157BC “Perla Harghitei” Miercurea Ciuc22.05.2013 17:00

Program și rezultate Play-Off 2012-2013:

Program si rezultate Playoff 2012-2013 Faza I
Locurie 1-8
BC Mures Targu Mures3calificata
CS Municipal Bucuresti1
Locurile 2-7
Baschet Club Timisoara0
CSU Ploiesti 3calificata
Locurie 3-6
CS Gaz Metan Medias 3calificata
SCM Universitatea Craiova0
Locurile 4-5
CSM Oradea3calificata
U Mobitelco BT Cluj-Napoca1
Meciul 1 (12.04.2013 – 14.04.2013)Data/ora
CSM Oradea7763U Mobitelco BT Cluj-Napoca13.04.2013 16:15
CSU Ploiesti8583Baschet Club Timisoara13.04.2013 19:30
BC Mures Targu Mures8967CS Municipal Bucuresti14.04.2013 18:00
SCM Universitatea Craiova6478CS Gaz Metan Medias14.04.2013 19:45
Meciul 2 (14.04.2013 – 15.04.2013)
CSM Oradea6768U Mobitelco BT Cluj-Napoca14.04.2013 16:15
CSU Ploiesti7468Baschet Club Timisoara14.04.2013 18:00
BC Mures Targu Mures9289CS Municipal Bucuresti15.04.2013 19:00
SCM Universitatea Craiova6478CS Gaz Metan Medias15.04.2013 17:30
Meciul 3 (19.04.2013 – 22.04.2013)
U Mobitelco BT Cluj-Napoca6472CSM Oradea20.04.2013 20:30
Baschet Club Timisoara6882CSU Ploiesti20.04.2013 18:45
CS Municipal Bucuresti10596BC Mures Targu Mures20.04.2013 18:00
CS Gaz Metan Medias8675SCM Universitatea Craiova20.04.2013 17:00
Meciul 4
U Mobitelco BT Cluj-Napoca7173CSM Oradea21.04.2013 20:00
CS Municipal Bucuresti8692BC Mures Targu Mures21.04.2013 18:00

 

Program si rezultate Playoff 2012-2013 Faza II (semifinale)
Semifinala 1
BC Mures Targu Mures3calificata
CS Gaz Metan Medias0
Semifinala 2
CSM Oradea1
CSU Ploiesti3calificata
Meciul 1
CSM Oradea8060CSU Ploiesti01.05.2013 20:00
BC Mures Targu Mures8969CS Gaz Metan Medias01.05.2013 18:00
Meciul 2
CSM Oradea9091CSU Ploiesti02.05.2013 20:00
BC Mures Targu Mures9688CS Gaz Metan Medias02.05.2013 18:00
Meciul 3
CSU Ploiesti8668CSM Oradea08.05.2013 20:00
CS Gaz Metan Medias8492BC Mures Targu Mures08.05.2013 18:00
Meciul 4
CSU Ploiesti8572CSM Oradea09.05.2013 20:00

 

Program si rezultate Playoff 2012-2013 Faza II (finala mare+mică)
Finala mică
CSM Oradea2locul III
CS Gaz Metan Medias1
Finala MARE
BC Mures Targu Mures2locul II
CSU Ploiesti4locul I
Meciul 1
CSM Oradea7368CS Gaz Metan Medias16.05.2013 19:00
BC Mures Targu Mures9181CSU Ploiesti18.05.2013 19:15
Meciul 2
CS Gaz Metan Medias7972CSM Oradea20.05.2013 19:30
BC Mures Targu Mures7883CSU Ploiesti19.05.2013 20:00
Meciul 3
CSM Oradea8883CS Gaz Metan Medias23.05.2013 19:00
CSU Ploiesti6390BC Mures Targu Mures25.05.2013 19:00
Meciul 4
CSU Ploiesti8979BC Mures Targu Mures26.05.2013 17:00
Meciul 5
BC Mures Targu Mures7885CSU Ploiesti30.05.2013 18:00
Meciul 6
CSU Ploiesti8376BC Mures Targu Mures03.06.2013 20:00

 

Program si rezultate Liga nationala de baschet masculin 2012-2013
4 (80%) 1 vot[uri]

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

5 + 3 =