federatia romana de baschet (frb)
Program si rezultate

Program si rezultate Liga Nationala de baschet masculin sezonul 2008-2009

 

Program și rezultate Liga Națională de baschet masculin sezonul 2008-2009:

Program si rezultate Liga Nationala de baschet masculin sezonul 2008-2009:
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data
Etapa 1
BC Timișoara 80 67 BC Mureș 12.10.2008
BCM U Pitești 92 86 CSU Asesoft Ploiești 11.10.2008
Energia Rovinari 79 78 Cuadripol Braşov 11.10.2008
Gaz Metan Mediaș 81 63 BC Târgoviște 11.10.2008
SCM U Craiova 65 83 CSU Atlassib Sibiu 11.10.2008
CSM Oradea 47 97 CS Otopeni 11.10.2008
Rapid București 32 106 U Mobitelco Cluj 10.10.2008
Etapa 2
U Mobitelco Cluj 90 67 Dinamo Bucureşti 18.10.2008
CSU Asesoft Ploiești 89 80 Energia Rovinari 18.10.2008
Cuadripol Braşov 79 67 Gaz Metan Mediaș 18.10.2008
CS Otopeni 84 75 BC Timișoara 18.10.2008
SCM U Craiova 100 43 CSM Oradea 18.10.2008
BC Târgoviște 94 64 Rapid București 18.10.2008
BC Mureș 86 69 BCM U Pitești 17.10.2008
Etapa 3
Gaz Metan Mediaș 58 74 CSU Asesoft Ploiești 26.10.2008
BC Timișoara 73 69 SCM U Craiova 25.10.2008
BCM U Pitești 81 75 CS Otopeni 25.10.2008
Energia Rovinari 93 81 BC Mureș 25.10.2008
CSM Oradea 60 101 CSU Atlassib Sibiu 25.10.2008
Dinamo Bucureşti 67 53 BC Târgoviște 25.10.2008
Rapid București 58 104 Cuadripol Braşov 25.10.2008
Etapa 4
CSU Asesoft Ploiești 103 35 Rapid București 01.11.2008
BC Mureș 84 90 Gaz Metan Mediaș 01.11.2008
CS Otopeni 76 65 Energia Rovinari 01.11.2008
CSU Atlassib Sibiu 80 70 U Mobitelco Cluj 01.11.2008
SCM U Craiova 58 67 BCM U Pitești 01.11.2008
Cuadripol Braşov 92 91 Dinamo Bucureşti 01.11.2008
CSM Oradea 59 98 BC Timișoara 31.10.2008
Etapa 5
Dinamo Bucureşti 72 82 CSU Asesoft Ploiești 07.11.2008
BC Timișoara 83 82 CSU Atlassib Sibiu 05.11.2008
U Mobitelco Cluj 78 53 BC Târgoviște 05.11.2008
Gaz Metan Mediaș 79 84 CS Otopeni 05.11.2008
Energia Rovinari 89 72 SCM U Craiova 05.11.2008
BCM U Pitești 104 61 CSM Oradea 05.11.2008
Rapid București 44 82 BC Mureș 05.11.2008
Etapa 6
Cuadripol Braşov 83 80 U Mobitelco Cluj 10.11.2008
BC Mureș 74 69 Dinamo Bucureşti 10.11.2008
BC Timișoara 76 72 BCM U Pitești 09.11.2008
CS Otopeni 87 62 Rapid București 08.11.2008
SCM U Craiova 61 79 Gaz Metan Mediaș 08.11.2008
CSM Oradea 57 96 Energia Rovinari 08.11.2008
CSU Atlassib Sibiu 86 74 BC Târgoviște 07.11.2008
Etapa 7
U Mobitelco Cluj 77 81 CSU Asesoft Ploiești 16.11.2008
Energia Rovinari 83 59 BC Timișoara 15.11.2008
BCM U Pitești 72 89 CSU Atlassib Sibiu 15.11.2008
BC Târgoviște 69 82 Cuadripol Braşov 15.11.2008
Gaz Metan Mediaș 100 69 CSM Oradea 15.11.2008
Dinamo Bucureşti 65 85 CS Otopeni 15.11.2008
Rapid București 66 99 SCM U Craiova 15.11.2008
Etapa 8
CSU Atlassib Sibiu 76 66 Cuadripol Braşov 26.11.2008
CSM Oradea 89 59 Rapid București 26.11.2008
CSU Asesoft Ploiești 99 76 BC Târgoviște 19.11.2008
BC Mureș 69 89 U Mobitelco Cluj 19.11.2008
BC Timișoara 92 74 Gaz Metan Mediaș 19.11.2008
SCM UCraiova 76 72 Dinamo Bucureşti 19.11.2008
BCM U Pitești 63 58 Energia Rovinari 19.11.2008
Etapa 9
Gaz Metan Mediaș 72 65 BCM U Pitești 24.11.2008
U Mobitelco Cluj 79 77 CS Otopeni 23.11.2008
Energia Rovinari 75 70 CSU Atlassib Sibiu 22.11.2008
BC Târgoviște 87 66 BC Mureș 22.11.2008
Cuadripol Braşov 75 87 CSU Asesoft Ploiești 22.11.2008
Dinamo Bucureşti 107 49 CSM Oradea 22.11.2008
Rapid București 62 73 BC Timișoara 22.11.2008
Etapa 10
BC Mureș 87 93 Cuadripol Braşov 01.12.2008
CS Otopeni 92 55 BC Târgoviște 29.11.2008
SCM U Craiova 66 83 U Mobitelco Cluj 29.11.2008
Energia Rovinari 83 69 Gaz Metan Mediaș 29.11.2008
CSU Atlassib Sibiu 83 72 CSU Asesoft Ploiești 29.11.2008
BCM U Pitești 100 51 Rapid București 29.11.2008
BC Timișoara 78 72 Dinamo Bucureşti 28.11.2008
Etapa 11
Cuadripol Braşov 83 79 CS Otopeni 07.12.2008
U Mobitelco Cluj 102 66 CSM Oradea 06.12.2008
CSU Asesoft Ploiești 86 75 BC Mureș 06.12.2008
BC Târgoviște 68 89 SCM U Craiova 06.12.2008
Dinamo Bucureşti 69 66 BCM U Pitești 06.12.2008
Gaz Metan Mediaș 86 84 CSU Atlassib Sibiu 05.12.2008
Rapid București 47 81 Energia Rovinari 05.12.2008
Etapa 12
CS Otopeni 0 20 CSU Asesoft Ploiești 14.12.2008
SCM U Craiova 75 84 Cuadripol Braşov 13.12.2008
Energia Rovinari 84 81 Dinamo Bucureşti 13.12.2008
CSM Oradea 69 97 BC Târgoviște 13.12.2008
BC Timișoara 77 72 U Mobitelco Cluj 13.12.2008
CSU Atlassib Sibiu 102 84 BC Mureș 13.12.2008
Gaz Metan Mediaș 73 38 Rapid București 13.12.2008
Etapa 13
Dinamo Bucureşti 87 56 Gaz Metan Mediaș 19.12.2008
U Mobitelco Cluj 67 69 BCM U Pitești 17.12.2008
CSU Asesoft Ploiești 97 84 SCM U Craiova 17.12.2008
BC Mureș 80 60 CS Otopeni 17.12.2008
BC Târgoviște 72 78 BC Timișoara 17.12.2008
Rapid București 59 114 CSU Atlassib Sibiu 17.12.2008
Cuadripol Braşov 90 67 CSM Oradea 17.12.2008
Etapa 14
BC Timișoara 91 85 Cuadripol Braşov 20.12.2008
CSU Atlassib Sibiu 88 73 CS Otopeni 20.12.2008
SCM U Craiova 70 71 BC Mureș 20.12.2008
CSM Oradea 75 118 CSU Asesoft Ploiești 20.12.2008
BCM U Pitești 94 64 BC Târgoviște 20.12.2008
Energia Rovinari 69 76 U Mobitelco Cluj 19.12.2008
Rapid București 45 88 Dinamo Bucureşti 03.12.2008
Etapa 15
U Mobitelco Cluj 94 63 Gaz Metan Mediaș 23.12.2008
CS Otopeni 72 74 SCM U Craiova 23.12.2008
BC Târgoviște 68 73 Energia Rovinari 23.12.2008
Cuadripol Braşov 76 71 BCM U Pitești 23.12.2008
CSU Asesoft Ploiești 91 68 Baschet Club Timișoara 23.12.2008
Dinamo Bucureşti 86 90 CSU CSU Atlassib Sibiu 23.12.2008
BC Mureș 113 60 CSM Oradea 09.12.2008
Etapa 16
Cuadripol Braşov 75 74 Energia Rovinari 18.01.2009
BC Mureș 87 77 Baschet Club Timișoara 17.01.2009
CSU Asesoft Ploiești 80 62 BCM U Pitești 17.01.2009
U Mobitelco Cluj 107 58 Rapid București 17.01.2009
CS Otopeni 98 47 CSM Oradea 17.01.2009
BC Târgoviște 84 76 CS Gaz Metan Mediaș 17.01.2009
CSU Atlassib Sibiu 100 73 SCM Universitatea Craiova 17.01.2009
Etapa 17
Energia Rovinari 70 99 CSU Asesoft Ploiești 25.01.2009
Gaz Metan Mediaș 83 107 Cuadripol Braşov 24.01.2009
BC Timișoara 110 107 CS Otopeni 24.01.2009
CSM Oradea 82 86 SCM U Craiova 24.01.2009
Dinamo Bucureşti 70 72 U Mobitelco Cluj 24.01.2009
Rapid București 64 87 BC Târgoviște 24.01.2009
BCM U Pitești 64 59 BC Mureș 24.01.2009
Etapa 18
CSU Asesoft Ploiești 85 74 Gaz Metan Mediaș 26.03.2009
CS Otopeni 72 67 BCM U Pitești 01.02.2009
SCM U Craiova 73 80 BC Timișoara 31.01.2009
BC Mureș 80 71 Energia Rovinari 31.01.2009
BC Târgoviște 65 78 Dinamo Bucureşti 31.01.2009
CSU Atlassib Sibiu 86 64 CSM Oradea 31.01.2009
Cuadripol Braşov 107 47 Rapid București 31.01.2009
Etapa 19
U Mobitelco Cluj 109 102 CSU Atlassib Sibiu 07.02.2009
Gaz Metan Mediaș 72 61 BC Mureș 07.02.2009
Energia Rovinari 96 77 CS Otopeni 07.02.2009
BC Timișoara 85 79 CSM Oradea 07.02.2009
Dinamo Bucureşti 73 85 Cuadripol Braşov 07.02.2009
BCM U Pitești 70 71 SCM U Craiova 07.02.2009
Rapid București 70 112 CSU Asesoft Ploiești 07.02.2009
Etapa 20
CSU Atlassib Sibiu 73 66 BC Timișoara 11.02.2009
CSU Asesoft Ploiești 86 72 Dinamo Bucureşti 11.02.2009
CSM Oradea 61 83 BCM U Pitești 11.02.2009
SCM U Craiova 77 84 Energia Rovinari 11.02.2009
CS Otopeni 90 77 CS Gaz Metan Mediaș 11.02.2009
BC Mureș 98 60 Rapid București 11.02.2009
BC Târgoviște 72 79 U Mobitelco BT Cluj-Napoca 11.02.2009
Etapa 21
U Mobitelco Cluj 70 64 Cuadripol Braşov 16.02.2009
Gaz Metan Mediaș 69 65 SCM U Craiova 14.02.2009
Energia Rovinari 96 58 CSM Oradea 14.02.2009
BC Târgoviște 75 85 CSU Atlassib Sibiu 14.02.2009
Dinamo Bucureşti 50 60 BC Mureș 14.02.2009
BCM U Pitești 84 71 BC Timișoara 14.02.2009
Rapid București 72 97 CS Otopeni 14.02.2009
Etapa 22
BC Timișoara 105 99 Energia Rovinari 02.02.2009
CSU Asesoft Ploiești 91 82 U Mobitelco Cluj 21.02.2009
CSM Oradea 83 91 Gaz Metan Mediaș 21.02.2009
CS Otopeni 75 74 Dinamo Bucureşti 21.02.2009
CSU Atlassib Sibiu 69 87 BCM U Pitești 21.02.2009
SCM U Craiova 97 61 Rapid București 21.02.2009
Cuadripol Braşov 94 80 BC Târgoviște 21.02.2009
Etapa 23
U Mobitelco Cluj 79 66 BC Mureș 01.03.2009
Gaz Metan Mediaș 86 99 BC Timișoara 28.02.2009
Energia Rovinari 91 83 BCM U Pitești 28.02.2009
Cuadripol Braşov 108 82 CSU Atlassib Sibiu 28.02.2009
BC Târgoviște 56 92 CSU Asesoft Ploiești 28.02.2009
Dinamo Bucureşti 69 59 SCM U Craiova 28.02.2009
Rapid București 69 79 CSM Oradea 27.02.2009
Etapa 24
CSU Atlassib Sibiu 91 75 Energia Rovinari 25.03.2009
CS Otopeni 91 79 U Mobitelco Cluj 07.03.2009
CSU Asesoft Ploiești 93 84 Cuadripol Braşov 07.03.2009
CSM Oradea 63 86 Dinamo Bucureşti 07.03.2009
BCM U Pitești 82 78 Gaz Metan Mediaș 07.03.2009
BC Mureș 72 51 BC Târgoviște 06.03.2009
BC Timișoara 111 62 Rapid București 06.03.2009
Etapa 25
CSU Asesoft Ploiești 84 78 CSU Atlassib Sibiu 11.03.2009
U Mobitelco Cluj 88 65 SCM U Craiova 11.03.2009
Gaz Metan Mediaș 88 74 Energia Rovinari 11.03.2009
BC Târgoviște 77 82 CS Otopeni 11.03.2009
Cuadripol Braşov 86 74 BC Mureș 11.03.2009
Dinamo Bucureşti 65 81 BC Timișoara 11.03.2009
Rapid București 66 91 BCM U Pitești 11.03.2009
Etapa 26
CS Otopeni 77 69 Cuadripol Braşov 15.03.2009
CSM Oradea 70 91 U Mobitelco Cluj 14.03.2009
SCM U Craiova 91 79 BC Târgoviște 14.03.2009
BC Mureș 62 70 CSU Asesoft Ploiești 14.03.2009
CSU Atlassib Sibiu 97 73 Gaz Metan Mediaș 14.03.2009
BCM U Pitești 71 75 Dinamo Bucureşti 14.03.2009
Energia Rovinari 97 72 Rapid București 13.03.2009
Etapa 27
BC Mureș 84 71 CSU Atlassib Sibiu 18.03.2009
CSU Asesoft Ploiești 78 75 CS Otopeni 18.03.2009
Cuadripol Braşov 86 82 SCM U Craiova 18.03.2009
U Mobitelco Cluj 79 80 BC Timișoara 18.03.2009
BC Târgoviște 75 70 CSM Oradea 18.03.2009
Dinamo Bucureşti 70 62 Energia Rovinari 18.03.2009
Rapid București 61 94 CS Gaz Metan Mediaș 18.03.2009
Etapa 28
Gaz Metan Mediaș 87 72 Dinamo Bucureşti 21.03.2009
BC Timișoara 93 77 BC Târgoviște 21.03.2009
CSM Oradea 85 98 Cuadripol Braşov 21.03.2009
CS Otopeni 82 69 BC Mureș 21.03.2009
CSU Atlassib Sibiu 88 63 Rapid București 21.03.2009
BCM U Pitești 76 83 U Mobitelco Cluj 21.03.2009
SCM U Craiova 76 75 CSU Asesoft Ploiești 21.03.2009
Etapa 29
CSU Asesoft Ploiești 122 78 CSM Oradea 30.03.2009
CS Otopeni 97 79 CSU Atlassib Sibiu 29.03.2009
BC Mureș 86 67 SCM U Craiova 28.03.2009
BC Târgoviște 70 75 BCM U Pitești 28.03.2009
Cuadripol Braşov 77 75 BC Timișoara 28.03.2009
Dinamo Bucureşti 89 53 Rapid București 28.03.2009
U Mobitelco Cluj 90 86 Energia Rovinari 27.03.2009
Etapa 30
Gaz Metan Mediaș 79 72 U Mobitelco Cluj 04.04.2009
Energia Rovinari 95 73 BC Târgoviște 04.04.2009
BC Timișoara 74 82 CSU Asesoft Ploiești 04.04.2009
CSM Oradea 95 91 BC Mureș 04.04.2009
CSU Atlassib Sibiu 100 80 Dinamo Bucureşti 04.04.2009
SCM U Craiova 85 80 CS Otopeni 04.04.2009
BCM U Pitești 77 102 Cuadripol Braşov 03.04.2009
Playout Faza I – Meciul 1
Dinamo Bucureşti 87 80 CSM Oradea 08.04.2009
SCM U Craiova 71 68 BC Târgoviște 08.04.2009
BC Mureș 127 61 Rapid București 08.04.2009
Playout Faza I – Meciul 2
Rapid București 36 89 BC Mureș 10.04.2009
BC Târgoviște 67 79 SCM U Craiova 11.04.2009
CSM Oradea 96 85 Dinamo Bucureşti 11.04.2009
Playout Faza I – Meciul 3
Dinamo Bucureşti 83 52 CSM Oradea 16.04.2009
Playout Faza II – Meciul 1
CSM Oradea 90 62 Rapid București 22.04.2009
Playout Faza II – Meciul 2
Rapid București 66 94 CSM Oradea 26.04.2009
Playout Faza II – Meciul 3
CSM Oradea 20 0 Rapid București 30.04.2009
Playoff Faza I – Meciul 1
Cuadripol Braşov 91 93 CS Otopeni 16.04.2009
BC Timișoara 96 81 Energia Rovinari 16.04.200
CSU Asesoft Ploiești 104 69 BCM U Pitești 16.04.2009
CSU Atlassib Sibiu 96 91 U Mobitelco BT Cluj-Napoca 17.04.2009
Playoff Faza I – Meciul 2
BCM U Pitești 74 88 CSU Asesoft Ploiești 22.04.2009
CS Otopeni 85 77 Cuadripol Braşov 22.04.2009
Energia Rovinari 86 79 BC Timișoara 22.04.2009
U Mobitelco Cluj 99 79 CSU Atlassib Sibiu 22.04.2009
Playoff Faza I – Meciul 3
CSU Atlassib Sibiu 89 87 U Mobitelco BT Cluj-Napoca 26.04.2009
BC Timișoara 102 100 Energia Rovinari 26.04.2009
Playoff Faza II – Meciul 1
BC Timișoara 81 73 CS Otopeni 29.04.2009
CSU Asesoft Ploiești 76 78 CSU Atlassib Sibiu 29.04.2009
Playoff Faza II – Meciul 2
CSU Atlassib Sibiu 78 75 CSU Asesoft Ploiești 03.05.2009
CS Otopeni 93 72 Baschet Club Timișoara 03.05.2009
Playoff Faza II – Meciul 3
CSU Asesoft Ploiești 117 67 CSU Atlassib Sibiu 06.05.2009
BC Timișoara 93 67 CS Otopeni 07.05.2009
Playoff Faza II – Meciul 4
CS Otopeni 71 65 BC Timișoara 10.05.2009
CSU Atlassib Sibiu 78 83 CSU Asesoft Ploiești 10.05.2009
Playoff Faza II– Meciul 5
BC Timișoara 87 69 CS Otopeni 13.05.2009
CSU Asesoft Ploiești 82 72 CSU Atlassib Sibiu 13.05.2009
Faza III – Locurile 3/4 – Meciul 1
CSU Atlassib Sibiu 90 86 CS Otopeni 17.05.2009
Faza III – Locurile 3/4 – Meciul 2
CS Otopeni 94 93 CSU Atlassib Sibiu 20.05.2009
Faza III – Locurile 3/4 – Meciul 3
CSU Atlassib Sibiu 94 83 CS Otopeni 23.05.2009
Faza III – Locurile 3/4 – Meciul 4
CS Otopeni 77 81 CSU Atlassib Sibiu 26.05.2009
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 1
CSU Asesoft Ploiești 79 71 BC Timișoara 17.05.2009
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 2
BC Timișoara 82 90 CSU Asesoft Ploiești 20.05.2009
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 3
CSU Asesoft Ploiești 80 66 Baschet Club Timișoara 23.05.2009

Clasament sezonul 2008-2009: aici

Program si rezultate Liga Nationala de baschet masculin sezonul 2008-2009
5 (100%) 1 vot[uri]