federatia romana de baschet (frb)
Program si rezultate

Program si rezultate Liga Nationala de baschet masculin, sezonul 2009-2010

Program și rezultate Liga Națională de baschet masculin, sezonul 2010-2011:

 

Program și rezultate Liga Națională de baschet masculin, sezonul 2009-2010
Etapa 1
U Mobitelco Cluj 74 55 Dinamo Bucureşti
CS Otopeni 66 63 BC Mureș
CSM Oradea 89 78 SCM U Craiova
Asesoft Ploiești 96 80 BC Timișoara
CSMl București 82 65 BC Gladiator Cluj
BCM U Pitești 83 78 CS Energia Rovinari
Gaz Metan Mediaș 108 64 Cuadripol Brașov
Steaua CSM 69 75 Atlassib Sibiu
Etapa 2
BC Gladiator Cluj 83 85 Atlassib Sibiu
SCM U Craiova 60 83 Asesoft Ploiești
CS Energia Rovinari 77 74 Steaua CSM
BC Mureș 55 82 U Mobitelco Cluj
Cuadripol Brașov 58 85 CS Otopeni
BC Timișoara 80 76 BCM U Pitești
Dinamo Bucureşti 70 67 CSM Oradea
CSM București 69 83 Gaz Metan Mediaș
Etapa 3
U Mobitelco Cluj 92 67 Cuadripol Brașov
Asesoft Ploiești 85 61 Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaș 103 72 BC Gladiator Cluj
BCM U Pitești 85 69 SCM U Craiova
Atlassib Sibiu 56 59 CS Energia Rovinari
CSM Oradea 89 84 BC Mureș
Steaua CSM 85 76 BC Timișoara
CS Otopeni 82 72 CSM București
Etapa 4
SCM U Craiova 68 74 Steaua CSM
BC Gladiator Cluj 81 64 CS Energia Rovinari
BC Timișoara 81 78 Atlassib Sibiu
BC Mureș 76 83 Asesoft Ploiești
Gaz Metan Mediaș 95 74 CS Otopeni
Cuadripol Brașov 91 85 CSM Oradea
CSM București 71 84 U Mobitelco Cluj
Dinamo Bucureşti 60 68 BCM U Pitești
Etapa 5
BCM U Pitești 91 77 BC Mureș
Asesoft Ploiești 111 73 Cuadripol Brașov
CS Energia Rovinari 79 73 BC Timișoara
CSM Oradea 65 72 CSM București
Atlassib Sibiu 100 78 SCM U Craiova
U Mobitelco Cluj 83 86 Gaz Metan Mediaș
CS Otopeni 72 70 BC Gladiator Cluj
Steaua CSM 79 88 Dinamo Bucureşti
Etapa 6
BC Mureș 93 90 Steaua CSM
CS Otopeni 76 78 U Mobitelco Cluj
BC Gladiator Cluj 78 73 BC Timișoara
SCM U Craiova 68 66 CS Energia Rovinari
Cuadripol Brașov 64 94 BCM U Pitești
Dinamo Bucureşti 65 78 Atlassib Sibiu
Gaz Metan Mediaș 97 63 CSM Oradea
CSM București 72 97 Asesoft Ploiești
Etapa 7
Asesoft Ploiești 86 81 Gaz Metan Mediaș
BCM U Pitești 90 66 CSM București
CS Energia Rovinari 91 87 Dinamo Bucureşti
U Mobitelco Cluj 93 78 BC Gladiator Cluj
Steaua CSM 106 76 Cuadripol Brașov
Atlassib Sibiu 78 72 BC Mureș
CSM Oradea 80 81 CS Otopeni
BC Timișoara 94 73 SCM U Craiova
Etapa 8
Cuadripol Brașov 76 91 Atlassib Sibiu
CSM București 78 79 Steaua CSM
U Mobitelco Cluj 74 58 CSM Oradea
BC Mureș 92 77 CS Energia Rovinari
Gaz Metan Mediaș 65 46 BCM U Pitești
Dinamo Bucureşti 65 74 BC Timișoara
CS Otopeni 64 86 Asesoft Ploiești
BC Gladiator Cluj 95 90 SCM U Craiova
Etapa 9
CSM Oradea 91 78 BC Gladiator Cluj
Steaua CSM 67 94 Gaz Metan Mediaș
CS Energia Rovinari 95 61 Cuadripol Brașov
SCM U Craiova 68 78 Dinamo Bucureşti
BCM U Pitești 75 64 CS Otopeni
Atlassib Sibiu 81 73 CSM București
BC Timișoara 89 86 BC Mureș
Asesoft Ploiești 74 79 U Mobitelco Cluj
Etapa 10
Gaz Metan Mediaș 91 59 Atlassib Sibiu
CS Otopeni 92 71 Steaua CSM
BC Mureș 99 92 SCM U Craiova
Asesoft Ploiești 93 55 CSM Oradea
CSM București 86 75 CS Energia Rovinari
Cuadripol Brașov 81 105 BC Timișoara
BC Gladiator Cluj 67 66 Dinamo Bucureşti
U Mobitelco Cluj 76 66 BCM U Pitești
Etapa 11
CS Energia Rovinari 63 93 Gaz Metan Mediaș
BC Timișoara 86 67 CSM București
SCM U Craiova 84 75 Cuadripol Brașov
BCM U Pitești 69 74 CSM Oradea
Steaua CSM 84 88 U Mobitelco Cluj
Atlassib Sibiu 84 68 CS Otopeni
Dinamo Bucureşti 73 78 BC Mureș
Asesoft Ploiești 86 71 BC Gladiator Cluj
Etapa 12
CS Otopeni 89 66 CS Energia Rovinari
BC Gladiator Cluj 76 88 BC Mureș
Gaz Metan Mediaș 73 68 BC Timișoara
Cuadripol Brașov 71 79 Dinamo Bucureşti
Asesoft Ploiești 96 82 BCM U Pitești
CSM București 90 67 SCM U Craiova
CSM Oradea 98 69 Steaua CSM
U Mobitelco Cluj 82 86 Atlassib Sibiu
Etapa 13
BC Mureș 102 81 Cuadripol Brașov
CS Energia Rovinari 63 72 U Mobitelco Cluj
SCM U Craiova 67 94 Gaz Metan Mediaș
BCM U Pitești 93 73 Gladiator Cluj-Napoca
Steaua CSM 68 63 Asesoft Ploiești
Atlassib Sibiu 85 76 CSM Oradea
BC Timișoara 86 74 CS Otopeni
Dinamo Bucureşti 73 67 CSM București
Etapa 14
BC Gladiator Cluj 87 80 Cuadripol Brașov
CSM Oradea 84 70 CS Energia Rovinari
Gaz Metan Mediaș 82 59 Dinamo Bucureşti
CSM București 77 75 BC Mureș
CS Otopeni 85 79 SCM U Craiova
Asesoft Ploiești 69 59 Atlassib Sibiu
BCM U Pitești 80 74 Steaua CSM
U Mobitelco Cluj 81 74 BC Timișoara
Etapa 15
BC Timișoara 87 76 CSM Oradea
SCM U Craiova 80 91 U Mobitelco Cluj
CS Energia Rovinari 63 86 Asesoft Ploiești
Steaua CSM 91 77 BC Gladiator Cluj
BC Mureș 89 77 Gaz Metan Mediaș
Cuadripol Brașov 84 80 CSM București
Dinamo Bucureşti 82 79 CS Otopeni
Atlassib Sibiu 82 75 BCM U Pitești
Etapa 16
SCM U Craiova 64 78 CSM Oradea
BC Timișoara 108 100 Asesoft Ploiești
Cuadripol Brașov 77 82 Gaz Metan Mediaș
CS Energia Rovinari 75 66 BCM U Pitești
BC Gladiator Cluj-Napoca 82 91 CSM București
BC Mureș 94 82 CS Otopeni
Atlassib Sibiu 94 85 Steaua CSM
Dinamo Bucureşti 68 77 U Mobitelco Cluj
Etapa 17
Steaua CSM 81 84 CS Energia Rovinari
CSM Oradea 80 52 Dinamo Bucureşti
Atlassib Sibiu 90 87 BC Gladiator Cluj
BCM U Pitești 88 75 BC Timișoara
CS Otopeni 90 78 Cuadripol Brașov
Gaz Metan Mediaș 79 68 CSM București
Asesoft Ploiești 100 77 SCM U Craiova
U Mobitelco Cluj 87 81 BC Mureș
Etapa 18
BC Timișoara 79 91 Steaua CSM
Gladiator Cluj-Napoca 62 92 Gaz Metan Mediaș
Cuadripol Brașov 76 83 U Mobitelco Cluj
BC Mureș 88 71 CSM Oradea
CS Energia Rovinari 84 80 Atlassib Sibiu
Dinamo Bucureşti 68 86 Asesoft Ploiești
SCM U Craiova 83 73 BCM U Pitești
CSM București 71 77 CS Otopeni
Etapa 19
Asesoft Ploiești 102 75 BC Mureș
CS Energia Rovinari 94 74 BC Gladiator Cluj
CSM Oradea 81 68 Cuadripol Brașov
CS Otopeni 80 78 Gaz Metan Mediaș
Atlassib Sibiu 89 77 BC Timișoara
Steaua CSM 86 73 SCM U Craiova
BCM U Pitești 74 70 Dinamo Bucureşti
U Mobitelco Cluj 95 80 CSM București
Etapa 20
BC Mureș 78 74 BCM U Pitești
Dinamo Bucureşti 75 82 Steaua CSM
SCM U Craiova 80 83 Atlassib Sibiu
Cuadripol Brașov 78 86 Asesoft Ploiești
CSM București 78 74 CSM Oradea
BC Timișoara 82 77 CS Energia Rovinari
Gaz Metan Mediaș 78 80 U Mobitelco Cluj
BC Gladiator Cluj 95 103 CS Otopeni
Etapa 21
U Mobitelco Cluj 97 77 CS Otopeni
BC Timișoara 87 71 BC Gladiator Cluj
Steaua CSM 81 74 BC Mureș
Asesoft Ploiești 93 58 CSM București
BCM U Pitești 96 67 Cuadripol Brașov
CSM Oradea 78 97 Gaz Metan Mediaș
CS Energia Rovinari 91 69 SCM U Craiova
Atlassib Sibiu 81 86 Dinamo Bucureşti
Etapa 22
BC Gladiator Cluj 56 87 U Mobitelco Cluj
Cuadripol Brașov 79 85 Steaua CSM
Dinamo Bucureşti 81 74 CS Energia Rovinari
BC Mureș 88 79 Atlassib Sibiu
Gaz Metan Mediaș 77 69 Asesoft Ploiești
CS Otopeni 69 84 CSM Oradea
CSM București 81 70 BCM U Pitești
SCM U Craiova 77 94 BC Timișoara
Etapa 23
Asesoft Ploiești 92 72 CS Otopeni
CS Energia Rovinari 79 74 BC Mureș
Steaua CSM 78 70 CSM București
SCM U Craiova 93 79 BC Gladiator Cluj
CSM Oradea 80 76 U Mobitelco Cluj
Atlassib Sibiu 101 60 Cuadripol Brașov
BCM U Pitești 99 88 Gaz Metan Mediaș
BC Timișoara 81 84 Dinamo Bucureşti
Etapa 24
BC Mureș 76 82 BC Timișoara
Cuadripol Brașov 94 78 CS Energia Rovinari
CS Otopeni 83 87 BCM U Pitești
Gaz Metan Mediaș 80 65 Steaua CSM
Dinamo Bucureşti 60 58 SCM U Craiova
U Mobitelco Cluj 72 68 Asesoft Ploiești
CSM București 80 81 Atlassib Sibiu
BC Gladiator Cluj 72 83 CSM Oradea
Etapa 25
CSM Oradea 92 84 Asesoft Ploiești
Steaua CSM 79 76 CS Otopeni
BCM U Pitești 48 66 U Mobitelco Cluj
Dinamo Bucureşti 77 72 BC Gladiator Cluj
SCM U Craiova 59 79 BC Mureș
BC Timișoara 89 65 Cuadripol Brașov
Atlassib Sibiu 70 72 Gaz Metan Mediaș
CS Energia Rovinari 80 77 CSM București
Etapa 26
CSM Oradea 81 87 BCM U Pitești
U Mobitelco Cluj 82 69 Steaua CSM
BC Mureș 78 70 Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaș 86 78 CS Energia Rovinari
Cuadripol Brașov 93 90 SCM U Craiova
CS Otopeni 65 76 Atlassib Sibiu
CSM București 73 91 BC Timișoara
BC Gladiator Cluj 84 98 Asesoft Ploiești
Etapa 27
BC Timișoara 95 93 Gaz Metan Mediaș
SCM U Craiova 72 78 CSM București
CS Energia Rovinari 64 58 CS Otopeni
Dinamo Bucureşti 59 60 Cuadripol Brașov
Steaua CSM 89 83 CSM Oradea
BCM U Pitești 71 84 Asesoft Ploiești
Atlassib Sibiu 73 70 U Mobitelco Cluj
BC Mureș 103 89 BC Gladiator Cluj
Etapa 28
Asesoft Ploiești 83 62 Steaua CSM
CSM Oradea 77 65 Atlassib Sibiu
U Mobitelco Cluj 89 72 CS Energia Rovinari
CS Otopeni 79 86 BC Timișoara
Gaz Metan Mediaș 87 79 SCM U Craiova
Cuadripol Brașov 74 87 BC Mureș
CSM București 73 58 Dinamo Bucureşti
BC Gladiator Cluj 73 81 BCM U Pitești
Etapa 29
CS Energia Rovinari 81 78 CSM Oradea
Atlassib Sibiu 73 77 Asesoft Ploiești
Dinamo Bucureşti 61 92 Gaz Metan Mediaș
Cuadripol Brașov 79 71 BC Gladiator Cluj
BC Timișoara 75 69 U Mobitelco Cluj
BC Mureș 88 69 CSM București
SCM U Craiova 71 61 CS Otopeni
Steaua CSM 95 90 BCM U Pitești
Etapa 30
BCM U Pitești 78 85 Atlassib Sibiu
CSM Oradea 69 66 BC Timișoara
U Mobitelco Cluj 20 0 SCM U Craiova
CS Otopeni 98 75 Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaș 87 70 BC Mureș
Asesoft Ploiești 101 67 CS Energia Rovinari
CSM București 87 70 Cuadripol Brașov
BC Gladiator Cluj 68 78 Steaua CSM
Playout Faza I – Meciul 1
CSM București 92 46 Dinamo Bucureşti
CS Otopeni 76 65 Cuadripol Brașov
CSM Oradea 85 69 SCM U Craiova
CS Energia Rovinari 104 66 BC Gladiator Cluj
Playout Faza I – Meciul 2
CS Energia Rovinari 120 71 BC Gladiator Cluj
CS Municipal București 80 62 CS Dinamo Bucureşti
CS Otopeni 76 65 CSU Cuadripol Municipal Brașov
CSM Oradea 85 66 SCM Universitatea Craiova
Playout Faza I – Meciul 3
BC Gladiator Cluj 90 96 CS Energia Rovinari
SCM U Craiova 76 69 CSM Oradea
Dinamo Bucureşti 66 85 CSM București
Cuadripol Brașov 62 74 CS Otopeni
Playout Faza I – Meciul 4
SCM U Craiova 68 83 CSM Oradea
Playout Faza II – Meciul 1
Cuadripol Brașov 102 67 BC Gladiator Cluj
Dinamo Bucureşti 75 65 SCM U Craiova
Playout Faza II – Meciul 2
Cuadripol Brașov 99 77 BC Gladiator Cluj
Dinamo Bucureşti 79 78 SCM U Craiova
Playout Faza II – Meciul 3
SCM U Craiova 67 64 Dinamo Bucureşti
BC Gladiator Cluj 92 101 Cuadripol Brașov
Playout Faza II – Meciul 4
SCM U Craiova 65 64 Dinamo Bucureşti
Playout Faza II – Meciul 5
Dinamo Bucureşti 70 73 SCM U Craiova
Playoff Faza I – Meciul 1
U Mobitelco Cluj 84 60 BC Mureș
Atlassib Sibiu 74 87 BC Timișoara
Gaz Metan Mediaș 91 81 Steaua CSM
Asesoft Ploiești 87 67 BCM U Pitești
Playoff Faza I – Meciul 2
U Mobitelco Cluj 70 66 BC Mureș
Atlassib Sibiu 78 77 BC Timișoara
Asesoft Ploiești 92 54 BCM U Pitești
Gaz Metan Mediaș 91 83 Steaua CSM
Playoff Faza I – Meciul 3
BCM U Pitești 70 85 Asesoft Ploiești
BC Timișoara 100 97 Atlassib Sibiu
Steaua CSM 104 102 Gaz Metan Mediaș
BC Mureș 75 71 U Mobitelco Cluj
Playoff Faza I – Meciul 4
BC Timișoara 74 78 Atlassib Sibiu
BC Mureș 67 63 U Mobitelco Cluj
Steaua CSM 98 100 Gaz Metan Mediaș
Playoff Faza I – Meciul 5
Atlassib Sibiu 75 78 BC Timișoara
U Mobitelco Cluj 85 58 BC Mureș
Playoff Faza II – Meciul 1
CS Gaz Metan Mediaș 83 96 CSU Asesoft Ploiești
U Mobitelco BT Cluj-Napoca 76 84 Baschet Club Timișoara
Playoff Faza II – Meciul 2
CS Gaz Metan Mediaș 80 93 CSU Asesoft Ploiești
U Mobitelco BT Cluj-Napoca 90 54 Baschet Club Timișoara
Playoff Faza II – Meciul 3
BC Timișoara 63 86 U Mobitelco Cluj
Asesoft Ploiești 101 83 Gaz Metan Mediaș
Playoff Faza II – Meciul 4
BC Timișoara 72 95 U Mobitelco Cluj
Playoff Faza III – Locurile 3/4 – Meciul 1
Gaz Metan Mediaș 94 68 BC Timișoara
Playoff Faza III – Locurile 3/4 – Meciul 2
BC Timișoara 73 80 Gaz Metan Mediaș
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 1
U Mobitelco Cluj-Napoca 76 77 Asesoft Ploiești
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 2
U Mobitelco Cluj 111 113 Asesoft Ploiești
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 3
Asesoft Ploiești 83 77 U Mobitelco Cluj
Playoff Faza III – Locurile 1/2 – Meciul 4
Asesoft Ploiești 72 67 U Mobitelco Cluj

Clasament sezonul 2009-2010: aici

Program si rezultate Liga Nationala de baschet masculin, sezonul 2009-2010
5 (100%) 1 vot[uri]