Program si rezultate

Program si rezultate sezonul 2013-2014, liga nationala de baschet masculin

În sezonul 2013-2014 au fost înscrise 14 echipe în Liga Națională de baschet masculin, astfel că la finalul sezonului regulat primele 8 echipe se vor califica în Play-Off și vor juca în sistemul cel mai bun din 5 pentru calificarea în etapele superioare ale competiției.

Echipele clasate sub locul 8 nu vor juca Play-Out, astfel în acest sezon nici o echipă nu va retrograda.

Program și rezultate sezonul 2013-2014 Liga Națională de baschet masculin
Etapa 1
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna9399CS Energia Targu Jiu03.10.2013 17:30(i)
2BCM U Pitesti8487BC Timisoara04.10.2013 19:00(i)
3CSM U Oradea7668U Mobitelco Cluj02.10.2013 19:00(i)
4CS Gaz Metan Medias7874CSU Ploiesti06.10.2013 18:00(i)
5CS Farul Constanta46112CSU Sibiu04.10.2013 16:00(i)
6SCM U Craiova8168BC Mures05.10.2013 19:00(i)
7Steaua CSM Bucuresti7462BC Timba Timisoara06.10.2013 19:00(i)
Etapa 2
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1BC Timisoara9878CS Concordia Chiajna09.10.13/ 20:00(i)
2U Mobitelco Cluj9985CS Energia Targu Jiu09.10.13/ 19:00(i)
3CSU Ploiesti8159BCM U Pitesti09.10.13/ 17:00(i)
4CSU Sibiu7491CSM U Oradea09.10.13/ 18:45(i)
5BC Mures8980CS Gaz Metan Medias09.10.13/ 20:30(i)
6BC Timba Timisoara10633CS Farul Constanta09.10.13/ 20:00(i)
7SCM U Craiova6670Steaua CSM Bucuresti09.10.13/ 19:00(i)
Etapa 3
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna77105U Mobitelco Cluj12.10.13/ 17:00(i)
2BC Timisoara7384CSU Ploiesti12.10.13/ 20:15(i)
3CS Energia Targu Jiu94105CSU Sibiu13.10.13/ 17:30(i)
4BCM U Pitesti8477BC Mures12.10.13/ 18:00(i)
5CSM U Oradea9263BC Timba Timisoara13.10.13/ 19:30(i)
6CS Gaz Metan Medias7479Steaua CSM Bucuresti13.10.13/ 18:00(i)
7CS Farul Constanta3789SCM U Craiova12.10.13/ 17:00(i)
Etapa 4
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CSU Ploiesti10845CS Concordia Chiajna19.10.13/ 19:00(i)
2CSU Sibiu7361U Mobitelco Cluj19.10.13/ 20:00(i)
3BC Mures9187BC Timisoara18.10.13/ 18:00(i)
4BC Timba Timisoara7087CS Energia Targu Jiu21.10.13/ 18:00(i)
5Steaua CSM Bucuresti5567BCM U Pitesti21.10.13/ 19:45(i)
6SCM U Craiova6964CSM U Oradea20.10.13/ 20:00(i)
7CS Gaz Metan Medias13744CS Farul Constanta19.10.13/ 17:00(i)
Etapa 5
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna6286CSU Sibiu26.10.13/ 17:00(i)
2CSU Ploiesti8872BC Mures27.10.13/ 20:00(i)
3U Mobitelco Cluj8763BC Timba Timisoara25.10.13/ 19:00(i)
4BC Timisoara8780Steaua CSM Bucuresti25.10.13/ 17:00(i)
5CS Energia Targu Jiu8576SCM U Craiova26.10.13/ 19:00(i)
6BCM U Pitesti8027CS Farul Constanta26.10.13/ 18:00(i)
7CSM U Oradea7776CS Gaz Metan Medias26.10.13/ 16:45(i)
Etapa 6
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1BC Mures10958CS Concordia Chiajna02.11.13/ 16:00(i)
2BC Timba Timisoara6289CSU Sibiu02.11.13/ 16:00(i)
3Steaua CSM Bucuresti5371CSU Ploiesti02.11.13/ 19:40(i)
4SCM U Craiova8687U Mobitelco Cluj03.11.13/ 20:00(i)
5CS Farul Constanta60102BC Timisoara02.11.13/ 16:00(i)
6CS Gaz Metan Medias7681CS Energia Targu Jiu01.11.13/ 19:45(i)
7BCM U Pitesti6580CSM U Oradea31.11.13/ 20:00(i)
Etapa 7
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna7571BC Timba Timisoara09.11.13/ 17:00(i)
2BC Mures9289Steaua CSM Bucuresti09.11.13/ 18:00(i)
3CSU Sibiu8270SCM U Craiova09.11.13/ 18:00(i)
4CSU Ploiesti9257CS Farul Constanta09.11.13/ 19:00(i)
5U Mobitelco Cluj9081CS Gaz Metan Medias09.11.13/ 18:15(i)
6BC Timisoara7987CSM U Oradea09.11.13/ 20:00(i)
7CS Energia Targu Jiu8262BCM U Pitesti10.11.13/ 19:00(i)
Etapa 8
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1Steaua CSM Bucuresti9467CS Concordia Chiajna16.11.13/ 19:00(i)
2SCM U Craiova8571BC Timba Timisoara16.11.13/ 18:15(i)
3CS Farul Constanta65109BC Mures17.11.13/ 18:00(i)
4CS Gaz Metan Medias7073CSU Sibiu17.11.13/ 17:15(i)
5CSM U Oradea9199CSU Ploiesti17.11.13/ 19:00(i)
6BCM U Pitesti9277U Mobitelco Cluj16.11.13/ 19:00(i)
7CS Energia Targu Jiu9378BC Timisoara16.11.13/ 18:15(i)
Etapa 9
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna6793SCM U Craiova23.11.13/ 17:00(i)
2Steaua CSM Bucuresti10858CS Farul Constanta23.11.13/ 17:00(i)
3BC Timba Timisoara7494CS Gaz Metan Medias23.11.13/ 18:00(i)
4BC Mures7478CSM U Oradea19.02.14/ 19:30(i)
5CSU Sibiu9171BCM U Pitesti23.11.13/ 18:00(i)
6CSU Ploiesti8482CS Energia Targu Jiu23.11.13/ 19:15(i)
7U Mobitelco Cluj9072BC Timisoara25.11.13/ 18:45(i)
Etapa 10
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Farul Constanta7854CS Concordia Chiajna30.11.13/ 15:00(i)
2CS Gaz Metan Medias9788SCM U Craiova11.01.14/ 17:30(i)
3CSM U Oradea8362Steaua CSM Bucuresti30.11.13/ 19:00(i)
4BCM U Pitesti10464BC Timba Timisoara30.11.13/ 18:00(i)
5CS Energia Targu Jiu9091BC Mures30.11.13/ 19:00(i)
6BC Timisoara9588CSU Sibiu30.11.13/ 18:30(i)
7CSU Ploiesti7366U Mobitelco Cluj30.11.13/ 20:00(i)
Etapa 11
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna6289CS Gaz Metan Medias06.12.13/ 17:30(i)
2CS Farul Constanta5395CSM U Oradea01.11.13/ 12:00(i)
3SCM U Craiova7160BCM U Pitesti09.12.13/ 19:45(i)
4Steaua CSM Bucuresti7097CS Energia Targu Jiu06.12.13/ 19:45(i)
5BC Timba Timisoara6092BC Timisoara07.12.13/ 18:00(i)
6BC Mures9891U Mobitelco Cluj07.12.13/ 20:00(i)
7CSU Sibiu9269CSU Ploiesti07.12.13/ 16:15(i)
Etapa 12
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CSM U Oradea10369CS Concordia Chiajna14.12.13/ 19:00(i)
2BCM U Pitesti7558CS Gaz Metan Medias14.12.13/ 17:30(i)
3CS Energia Targu Jiu9862CS Farul Constanta14.12.13/ 19:00(i)
4BC Timisoara8386SCM U Craiova13.12.13/ 19:45(i)
5U Mobitelco Cluj7974Steaua CSM Bucuresti16.12.13/ 19:00(i)
6CSU Ploiesti10870BC Timba Timisoara14.12.13/ 19:00(i)
7CSU Sibiu7775BC Mures29.01.14/ 18:00(i)
Etapa 13
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna7391BCM U Pitesti18.12.13/ 18:00(i)
2CSM U Oradea9273CS Energia Targu Jiu21.12.13/ 20:00(i)
3CS Gaz Metan Medias8669BC Timisoara21.12.13/ 17:00(i)
4CS Farul Constanta61102U Mobitelco Cluj18.11.13/ 00:00(i)
5SCM U Craiova8676CSU Ploiesti22.12.13/ 20:00(i)
6Steaua CSM Bucuresti7453CSU Sibiu21.12.13/ 18:00(i)
7BC Timba Timisoara5986BC Mures21.12.13/ 18:00(i)
Etapa 14
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Energia Targu Jiu8460CS Concordia Chiajna18.01.14/ 19:00(i)
2BC Timisoara7973BCM U Pitesti19.01.14/ 20:00(i)
3U Mobitelco Cluj7069CSM U Oradea17.01.14/ 18:00(i)
4CSU Ploiesti8268CS Gaz Metan Medias09.02.14/ 18:00(i)
5CSU Sibiu10448CS Farul Constanta18.01.14/ 18:00(i)
6BC Mures8875SCM U Craiova18.01.14/ 17:00(i)
7BC Timba Timisoara5987Steaua CSM Bucuresti18.01.14/ 18:00(i)
Etapa 15
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna75102BC Timisoara28.01.14/ 17:00(i)
2CS Energia Targu Jiu7072U Mobitelco Cluj24.01.14/ 19:45(i)
3BCM U Pitesti8682CSU Ploiesti26.01.14/ 18:00(i)
4CSM U Oradea7584CSU Sibiu26.01.14/ 20:00(i)
5CS Gaz Metan Medias7581BC Mures25.01.14/ 20:00(i)
6CS Farul Constanta5272BC Timba Timisoara25.01.14/ 14:00(i)
7Steaua CSM Bucuresti5969SCM U Craiova26.01.14/ 18:00(i)
Etapa 16
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1U Mobitelco Cluj9760CS Concordia Chiajna01.02.14/ 19:00(i)
2CSU Ploiesti8482BC Timisoara31.01.14/ 18:00(i)
3CSU Sibiu7571CS Energia Targu Jiu03.02.14/ 18:00(i)
4BC Mures98105BCM U Pitesti03.02.14/ 20:00(i)
5BC Timba Timisoara58100CSM U Oradea01.02.14/ 18:00(i)
6Steaua CSM Bucuresti8055CS Gaz Metan Medias10.03.2014/ 20:00(i)
7SCM U Craiova10055CS Farul Constanta02.02.14/ 19:00(i)
Etapa 17
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna4597CSU Ploiesti07.02.14/ 18:00(i)
2U Mobitelco Cluj9268CSU Sibiu09.02.14/ 20:00(i)
3BC Timisoara9399BC Mures08.02.14/ 17:00(i)
4CS Energia Targu Jiu10158BC Timba Timisoara08.02.14/ 19:00(i)
5BCM U Pitesti7674Steaua CSM Bucuresti10.02.14/ 18:00(i)
6CSM U Oradea7675SCM U Craiova07.02.14/ 19:00(i)
7CS Farul Constanta48106CS Gaz Metan Medias07.02.14/ 14:00(i)
Etapa 18
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CSU Sibiu10573CS Concordia Chiajna14.02.14/ 18:00(i)
2BC Mures8160CSU Ploiesti14.02.14/ 18:00(i)
3BC Timba Timisoara8092U Mobitelco Cluj15.02.14/ 18:00(i)
4Steaua CSM Bucuresti8369BC Timisoara16.02.14/ 18:00(i)
5SCM U Craiova8785CS Energia Targu Jiu15.02.14/ 18:00(i)
6CS Farul Constanta5797BCM U Pitesti15.02.14/ 15:00(i)
7CS Gaz Metan Medias7481CSM U Oradea15.02.14/ 16:15(i)
Etapa 19
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna69103BC Mures28.02.14/ 16:00(i)
2CSU Sibiu8856BC Timba Timisoara21.02.14/ 18:00(i)
3CSU Ploiesti8774Steaua CSM Bucuresti21.02.14/ 19:00(i)
4U Mobitelco Cluj9686SCM U Craiova22.02.14/ 19:45(i)
5BC Timisoara11161CS Farul Constanta22.02.14/ 18:00(i)
6CS Energia Targu Jiu8171CS Gaz Metan Medias22.02.14/ 19:00(i)
7CSM U Oradea7266BCM U Pitesti22.02.14/ 16:00(i)
Etapa 20
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1BC Timba Timisoara9078CS Concordia Chiajna26.02.14/ 19:00(i)
2Steaua CSM Bucuresti7467BC Mures26.02.14/ 19:00(i)
3SCM U Craiova6150CSU Sibiu12.03.14/ 18:00(i)
4CS Farul Constanta53113CSU Ploiesti26.02.14/ 18:00(i)
5CS Gaz Metan Medias7783U Mobitelco Cluj02.04.14/ 17:00(i)
6CSM U Oradea5958BC Timisoara27.02.14/ 18:00(i)
7BCM U Pitesti8784CS Energia Targu Jiu26.02.14/ 19:00(i)
Etapa 21
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna54112Steaua CSM Bucuresti02.03.14/ 18:00(i)
2BC Timba Timisoara6590SCM U Craiova01.03.14/ 14:00(i)
3BC Mures12265CS Farul Constanta19.01.14/ 18:00(i)
4CSU Sibiu8452CS Gaz Metan Medias01.03.14/ 18:00(i)
5CSU Ploiesti7966CSM U Oradea02.03.14/ 17:45(i)
6U Mobitelco Cluj8783BCM U Pitesti01.03.14/ 19:00(i)
7BC Timisoara7885CS Energia Targu Jiu01.03.14/ 19:30(i)
Etapa 22
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1SCM U Craiova11157CS Concordia Chiajna08.03.14/ 00:00(i)
2CS Farul Constanta5387Steaua CSM Bucuresti03.03.14/ 19:00(i)
3CS Gaz Metan Medias8681BC Timba Timisoara06.03.14/ 18:00(i)
4CSM U Oradea7576BC Mures09.03.14/ 18:00(i)
5BCM U Pitesti6980CSU Sibiu07.03.14/ 18:00(i)
6CS Energia Targu Jiu7495CSU Ploiesti10.03.14/ 18:00(i)
7BC Timisoara9077U Mobitelco Cluj08.03.14/ 17:00(i)
Etapa 23
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna8557CS Farul Constanta13.03.14/ 14:00(i)
2SCM U Craiova10678CS Gaz Metan Medias15.03.14/ 19:00(i)
3Steaua CSM Bucuresti8397CSM U Oradea15.03.14/ 17:00(i)
4BC Timba Timisoara6893BCM U Pitesti31.03.14/ 14:00(i)
5BC Mures6453CS Energia Targu Jiu15.03.14/ 18:00(i)
6CSU Sibiu8571BC Timisoara15.03.14/ 18:00(i)
7U Mobitelco Cluj6878CSU Ploiesti15.03.14/ 19:30(i)
Etapa 24
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Gaz Metan Medias9584CS Concordia Chiajna22.03.14/ 18:00(i)
2CSM U Oradea9950CS Farul Constanta22.03.14/ 18:00(i)
3BCM U Pitesti8261SCM U Craiova22.03.14/ 18:00(i)
4CS Energia Targu Jiu6854Steaua CSM Bucuresti23.03.14/ 19:00(i)
5BC Timisoara10359BC Timba Timisoara22.03.14/ 18:00(i)
6U Mobitelco Cluj8188BC Mures23.03.14/ 18:00(i)
7CSU Ploiesti7055CSU Sibiu22.03.14/ 16:00(i)
Etapa 25
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1CS Concordia Chiajna71122CSM U Oradea29.03.14/ 15:00(i)
2CS Gaz Metan Medias8490BCM U Pitesti29.03.14/ 18:00(i)
3CS Farul Constanta5997CS Energia Targu Jiu29.03.14/ 14:00(i)
4SCM U Craiova7560BC Timisoara28.03.14/ 20:00(i)
5Steaua CSM Bucuresti9188U Mobitelco Cluj30.03.14/ 20:00(i)
6BC Timba Timisoara73100CSU Ploiesti28.03.14/ 17:00(i)
7BC Mures8684CSU Sibiu29.03.14/ 20:00(i)
Etapa 26
Echipa gazdăRezultatEchipa oaspeteData/OraInfo
1BCM U Pitesti8272CS Concordia Chiajna05.04.14/ 18:00(i)
2CS Energia Targu Jiu7069CSM U Oradea05.04.14/ 18:00(i)
3BC Timisoara9179CS Gaz Metan Medias05.04.14/ 18:00(i)
4U Mobitelco Cluj10368CS Farul Constanta05.04.14/ 18:00(i)
5CSU Ploiesti9076SCM U Craiova05.04.14/ 18:00(i)
6CSU Sibiu8872Steaua CSM Bucuresti05.04.14/ 18:00(i)
7BC Mures12381BC Timba Timisoara03.04.14/ 19:00(i)

 

Program si rezultate sezonul 2013-2014, liga nationala de baschet masculin
5 (100%) 18 vot[uri]

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

7 + 9 =