frbaschet

Program si rezultate sezonul 2013-2014, liga nationala de baschet masculin

În sezonul 2013-2014 au fost înscrise 14 echipe în Liga Națională de baschet masculin, astfel că la finalul sezonului regulat primele 8 echipe se vor califica în Play-Off și vor juca în sistemul cel mai bun din 5 pentru calificarea în etapele superioare ale competiției.

Echipele clasate sub locul 8 nu vor juca Play-Out, astfel în acest sezon nici o echipă nu va retrograda.

Program și rezultate sezonul 2013-2014 Liga Națională de baschet masculin
Etapa 1
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 93 99 CS Energia Targu Jiu 03.10.2013 17:30 (i)
2 BCM U Pitesti 84 87 BC Timisoara 04.10.2013 19:00 (i)
3 CSM U Oradea 76 68 U Mobitelco Cluj 02.10.2013 19:00 (i)
4 CS Gaz Metan Medias 78 74 CSU Ploiesti 06.10.2013 18:00 (i)
5 CS Farul Constanta 46 112 CSU Sibiu 04.10.2013 16:00 (i)
6 SCM U Craiova 81 68 BC Mures 05.10.2013 19:00 (i)
7 Steaua CSM Bucuresti 74 62 BC Timba Timisoara 06.10.2013 19:00 (i)
Etapa 2
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 BC Timisoara 98 78 CS Concordia Chiajna 09.10.13/ 20:00 (i)
2 U Mobitelco Cluj 99 85 CS Energia Targu Jiu 09.10.13/ 19:00 (i)
3 CSU Ploiesti 81 59 BCM U Pitesti 09.10.13/ 17:00 (i)
4 CSU Sibiu 74 91 CSM U Oradea 09.10.13/ 18:45 (i)
5 BC Mures 89 80 CS Gaz Metan Medias 09.10.13/ 20:30 (i)
6 BC Timba Timisoara 106 33 CS Farul Constanta 09.10.13/ 20:00 (i)
7 SCM U Craiova 66 70 Steaua CSM Bucuresti 09.10.13/ 19:00 (i)
Etapa 3
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 77 105 U Mobitelco Cluj 12.10.13/ 17:00 (i)
2 BC Timisoara 73 84 CSU Ploiesti 12.10.13/ 20:15 (i)
3 CS Energia Targu Jiu 94 105 CSU Sibiu 13.10.13/ 17:30 (i)
4 BCM U Pitesti 84 77 BC Mures 12.10.13/ 18:00 (i)
5 CSM U Oradea 92 63 BC Timba Timisoara 13.10.13/ 19:30 (i)
6 CS Gaz Metan Medias 74 79 Steaua CSM Bucuresti 13.10.13/ 18:00 (i)
7 CS Farul Constanta 37 89 SCM U Craiova 12.10.13/ 17:00 (i)
Etapa 4
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CSU Ploiesti 108 45 CS Concordia Chiajna 19.10.13/ 19:00 (i)
2 CSU Sibiu 73 61 U Mobitelco Cluj 19.10.13/ 20:00 (i)
3 BC Mures 91 87 BC Timisoara 18.10.13/ 18:00 (i)
4 BC Timba Timisoara 70 87 CS Energia Targu Jiu 21.10.13/ 18:00 (i)
5 Steaua CSM Bucuresti 55 67 BCM U Pitesti 21.10.13/ 19:45 (i)
6 SCM U Craiova 69 64 CSM U Oradea 20.10.13/ 20:00 (i)
7 CS Gaz Metan Medias 137 44 CS Farul Constanta 19.10.13/ 17:00 (i)
Etapa 5
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 62 86 CSU Sibiu 26.10.13/ 17:00 (i)
2 CSU Ploiesti 88 72 BC Mures 27.10.13/ 20:00 (i)
3 U Mobitelco Cluj 87 63 BC Timba Timisoara 25.10.13/ 19:00 (i)
4 BC Timisoara 87 80 Steaua CSM Bucuresti 25.10.13/ 17:00 (i)
5 CS Energia Targu Jiu 85 76 SCM U Craiova 26.10.13/ 19:00 (i)
6 BCM U Pitesti 80 27 CS Farul Constanta 26.10.13/ 18:00 (i)
7 CSM U Oradea 77 76 CS Gaz Metan Medias 26.10.13/ 16:45 (i)
Etapa 6
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 BC Mures 109 58 CS Concordia Chiajna 02.11.13/ 16:00 (i)
2 BC Timba Timisoara 62 89 CSU Sibiu 02.11.13/ 16:00 (i)
3 Steaua CSM Bucuresti 53 71 CSU Ploiesti 02.11.13/ 19:40 (i)
4 SCM U Craiova 86 87 U Mobitelco Cluj 03.11.13/ 20:00 (i)
5 CS Farul Constanta 60 102 BC Timisoara 02.11.13/ 16:00 (i)
6 CS Gaz Metan Medias 76 81 CS Energia Targu Jiu 01.11.13/ 19:45 (i)
7 BCM U Pitesti 65 80 CSM U Oradea 31.11.13/ 20:00 (i)
Etapa 7
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 75 71 BC Timba Timisoara 09.11.13/ 17:00 (i)
2 BC Mures 92 89 Steaua CSM Bucuresti 09.11.13/ 18:00 (i)
3 CSU Sibiu 82 70 SCM U Craiova 09.11.13/ 18:00 (i)
4 CSU Ploiesti 92 57 CS Farul Constanta 09.11.13/ 19:00 (i)
5 U Mobitelco Cluj 90 81 CS Gaz Metan Medias 09.11.13/ 18:15 (i)
6 BC Timisoara 79 87 CSM U Oradea 09.11.13/ 20:00 (i)
7 CS Energia Targu Jiu 82 62 BCM U Pitesti 10.11.13/ 19:00 (i)
Etapa 8
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 Steaua CSM Bucuresti 94 67 CS Concordia Chiajna 16.11.13/ 19:00 (i)
2 SCM U Craiova 85 71 BC Timba Timisoara 16.11.13/ 18:15 (i)
3 CS Farul Constanta 65 109 BC Mures 17.11.13/ 18:00 (i)
4 CS Gaz Metan Medias 70 73 CSU Sibiu 17.11.13/ 17:15 (i)
5 CSM U Oradea 91 99 CSU Ploiesti 17.11.13/ 19:00 (i)
6 BCM U Pitesti 92 77 U Mobitelco Cluj 16.11.13/ 19:00 (i)
7 CS Energia Targu Jiu 93 78 BC Timisoara 16.11.13/ 18:15 (i)
Etapa 9
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 67 93 SCM U Craiova 23.11.13/ 17:00 (i)
2 Steaua CSM Bucuresti 108 58 CS Farul Constanta 23.11.13/ 17:00 (i)
3 BC Timba Timisoara 74 94 CS Gaz Metan Medias 23.11.13/ 18:00 (i)
4 BC Mures 74 78 CSM U Oradea 19.02.14/ 19:30 (i)
5 CSU Sibiu 91 71 BCM U Pitesti 23.11.13/ 18:00 (i)
6 CSU Ploiesti 84 82 CS Energia Targu Jiu 23.11.13/ 19:15 (i)
7 U Mobitelco Cluj 90 72 BC Timisoara 25.11.13/ 18:45 (i)
Etapa 10
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Farul Constanta 78 54 CS Concordia Chiajna 30.11.13/ 15:00 (i)
2 CS Gaz Metan Medias 97 88 SCM U Craiova 11.01.14/ 17:30 (i)
3 CSM U Oradea 83 62 Steaua CSM Bucuresti 30.11.13/ 19:00 (i)
4 BCM U Pitesti 104 64 BC Timba Timisoara 30.11.13/ 18:00 (i)
5 CS Energia Targu Jiu 90 91 BC Mures 30.11.13/ 19:00 (i)
6 BC Timisoara 95 88 CSU Sibiu 30.11.13/ 18:30 (i)
7 CSU Ploiesti 73 66 U Mobitelco Cluj 30.11.13/ 20:00 (i)
Etapa 11
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 62 89 CS Gaz Metan Medias 06.12.13/ 17:30 (i)
2 CS Farul Constanta 53 95 CSM U Oradea 01.11.13/ 12:00 (i)
3 SCM U Craiova 71 60 BCM U Pitesti 09.12.13/ 19:45 (i)
4 Steaua CSM Bucuresti 70 97 CS Energia Targu Jiu 06.12.13/ 19:45 (i)
5 BC Timba Timisoara 60 92 BC Timisoara 07.12.13/ 18:00 (i)
6 BC Mures 98 91 U Mobitelco Cluj 07.12.13/ 20:00 (i)
7 CSU Sibiu 92 69 CSU Ploiesti 07.12.13/ 16:15 (i)
Etapa 12
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CSM U Oradea 103 69 CS Concordia Chiajna 14.12.13/ 19:00 (i)
2 BCM U Pitesti 75 58 CS Gaz Metan Medias 14.12.13/ 17:30 (i)
3 CS Energia Targu Jiu 98 62 CS Farul Constanta 14.12.13/ 19:00 (i)
4 BC Timisoara 83 86 SCM U Craiova 13.12.13/ 19:45 (i)
5 U Mobitelco Cluj 79 74 Steaua CSM Bucuresti 16.12.13/ 19:00 (i)
6 CSU Ploiesti 108 70 BC Timba Timisoara 14.12.13/ 19:00 (i)
7 CSU Sibiu 77 75 BC Mures 29.01.14/ 18:00 (i)
Etapa 13
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 73 91 BCM U Pitesti 18.12.13/ 18:00 (i)
2 CSM U Oradea 92 73 CS Energia Targu Jiu 21.12.13/ 20:00 (i)
3 CS Gaz Metan Medias 86 69 BC Timisoara 21.12.13/ 17:00 (i)
4 CS Farul Constanta 61 102 U Mobitelco Cluj 18.11.13/ 00:00 (i)
5 SCM U Craiova 86 76 CSU Ploiesti 22.12.13/ 20:00 (i)
6 Steaua CSM Bucuresti 74 53 CSU Sibiu 21.12.13/ 18:00 (i)
7 BC Timba Timisoara 59 86 BC Mures 21.12.13/ 18:00 (i)
Etapa 14
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Energia Targu Jiu 84 60 CS Concordia Chiajna 18.01.14/ 19:00 (i)
2 BC Timisoara 79 73 BCM U Pitesti 19.01.14/ 20:00 (i)
3 U Mobitelco Cluj 70 69 CSM U Oradea 17.01.14/ 18:00 (i)
4 CSU Ploiesti 82 68 CS Gaz Metan Medias 09.02.14/ 18:00 (i)
5 CSU Sibiu 104 48 CS Farul Constanta 18.01.14/ 18:00 (i)
6 BC Mures 88 75 SCM U Craiova 18.01.14/ 17:00 (i)
7 BC Timba Timisoara 59 87 Steaua CSM Bucuresti 18.01.14/ 18:00 (i)
Etapa 15
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 75 102 BC Timisoara 28.01.14/ 17:00 (i)
2 CS Energia Targu Jiu 70 72 U Mobitelco Cluj 24.01.14/ 19:45 (i)
3 BCM U Pitesti 86 82 CSU Ploiesti 26.01.14/ 18:00 (i)
4 CSM U Oradea 75 84 CSU Sibiu 26.01.14/ 20:00 (i)
5 CS Gaz Metan Medias 75 81 BC Mures 25.01.14/ 20:00 (i)
6 CS Farul Constanta 52 72 BC Timba Timisoara 25.01.14/ 14:00 (i)
7 Steaua CSM Bucuresti 59 69 SCM U Craiova 26.01.14/ 18:00 (i)
Etapa 16
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 U Mobitelco Cluj 97 60 CS Concordia Chiajna 01.02.14/ 19:00 (i)
2 CSU Ploiesti 84 82 BC Timisoara 31.01.14/ 18:00 (i)
3 CSU Sibiu 75 71 CS Energia Targu Jiu 03.02.14/ 18:00 (i)
4 BC Mures 98 105 BCM U Pitesti 03.02.14/ 20:00 (i)
5 BC Timba Timisoara 58 100 CSM U Oradea 01.02.14/ 18:00 (i)
6 Steaua CSM Bucuresti 80 55 CS Gaz Metan Medias 10.03.2014/ 20:00 (i)
7 SCM U Craiova 100 55 CS Farul Constanta 02.02.14/ 19:00 (i)
Etapa 17
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 45 97 CSU Ploiesti 07.02.14/ 18:00 (i)
2 U Mobitelco Cluj 92 68 CSU Sibiu 09.02.14/ 20:00 (i)
3 BC Timisoara 93 99 BC Mures 08.02.14/ 17:00 (i)
4 CS Energia Targu Jiu 101 58 BC Timba Timisoara 08.02.14/ 19:00 (i)
5 BCM U Pitesti 76 74 Steaua CSM Bucuresti 10.02.14/ 18:00 (i)
6 CSM U Oradea 76 75 SCM U Craiova 07.02.14/ 19:00 (i)
7 CS Farul Constanta 48 106 CS Gaz Metan Medias 07.02.14/ 14:00 (i)
Etapa 18
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CSU Sibiu 105 73 CS Concordia Chiajna 14.02.14/ 18:00 (i)
2 BC Mures 81 60 CSU Ploiesti 14.02.14/ 18:00 (i)
3 BC Timba Timisoara 80 92 U Mobitelco Cluj 15.02.14/ 18:00 (i)
4 Steaua CSM Bucuresti 83 69 BC Timisoara 16.02.14/ 18:00 (i)
5 SCM U Craiova 87 85 CS Energia Targu Jiu 15.02.14/ 18:00 (i)
6 CS Farul Constanta 57 97 BCM U Pitesti 15.02.14/ 15:00 (i)
7 CS Gaz Metan Medias 74 81 CSM U Oradea 15.02.14/ 16:15 (i)
Etapa 19
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 69 103 BC Mures 28.02.14/ 16:00 (i)
2 CSU Sibiu 88 56 BC Timba Timisoara 21.02.14/ 18:00 (i)
3 CSU Ploiesti 87 74 Steaua CSM Bucuresti 21.02.14/ 19:00 (i)
4 U Mobitelco Cluj 96 86 SCM U Craiova 22.02.14/ 19:45 (i)
5 BC Timisoara 111 61 CS Farul Constanta 22.02.14/ 18:00 (i)
6 CS Energia Targu Jiu 81 71 CS Gaz Metan Medias 22.02.14/ 19:00 (i)
7 CSM U Oradea 72 66 BCM U Pitesti 22.02.14/ 16:00 (i)
Etapa 20
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 BC Timba Timisoara 90 78 CS Concordia Chiajna 26.02.14/ 19:00 (i)
2 Steaua CSM Bucuresti 74 67 BC Mures 26.02.14/ 19:00 (i)
3 SCM U Craiova 61 50 CSU Sibiu 12.03.14/ 18:00 (i)
4 CS Farul Constanta 53 113 CSU Ploiesti 26.02.14/ 18:00 (i)
5 CS Gaz Metan Medias 77 83 U Mobitelco Cluj 02.04.14/ 17:00 (i)
6 CSM U Oradea 59 58 BC Timisoara 27.02.14/ 18:00 (i)
7 BCM U Pitesti 87 84 CS Energia Targu Jiu 26.02.14/ 19:00 (i)
Etapa 21
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 54 112 Steaua CSM Bucuresti 02.03.14/ 18:00 (i)
2 BC Timba Timisoara 65 90 SCM U Craiova 01.03.14/ 14:00 (i)
3 BC Mures 122 65 CS Farul Constanta 19.01.14/ 18:00 (i)
4 CSU Sibiu 84 52 CS Gaz Metan Medias 01.03.14/ 18:00 (i)
5 CSU Ploiesti 79 66 CSM U Oradea 02.03.14/ 17:45 (i)
6 U Mobitelco Cluj 87 83 BCM U Pitesti 01.03.14/ 19:00 (i)
7 BC Timisoara 78 85 CS Energia Targu Jiu 01.03.14/ 19:30 (i)
Etapa 22
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 SCM U Craiova 111 57 CS Concordia Chiajna 08.03.14/ 00:00 (i)
2 CS Farul Constanta 53 87 Steaua CSM Bucuresti 03.03.14/ 19:00 (i)
3 CS Gaz Metan Medias 86 81 BC Timba Timisoara 06.03.14/ 18:00 (i)
4 CSM U Oradea 75 76 BC Mures 09.03.14/ 18:00 (i)
5 BCM U Pitesti 69 80 CSU Sibiu 07.03.14/ 18:00 (i)
6 CS Energia Targu Jiu 74 95 CSU Ploiesti 10.03.14/ 18:00 (i)
7 BC Timisoara 90 77 U Mobitelco Cluj 08.03.14/ 17:00 (i)
Etapa 23
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 85 57 CS Farul Constanta 13.03.14/ 14:00 (i)
2 SCM U Craiova 106 78 CS Gaz Metan Medias 15.03.14/ 19:00 (i)
3 Steaua CSM Bucuresti 83 97 CSM U Oradea 15.03.14/ 17:00 (i)
4 BC Timba Timisoara 68 93 BCM U Pitesti 31.03.14/ 14:00 (i)
5 BC Mures 64 53 CS Energia Targu Jiu 15.03.14/ 18:00 (i)
6 CSU Sibiu 85 71 BC Timisoara 15.03.14/ 18:00 (i)
7 U Mobitelco Cluj 68 78 CSU Ploiesti 15.03.14/ 19:30 (i)
Etapa 24
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Gaz Metan Medias 95 84 CS Concordia Chiajna 22.03.14/ 18:00 (i)
2 CSM U Oradea 99 50 CS Farul Constanta 22.03.14/ 18:00 (i)
3 BCM U Pitesti 82 61 SCM U Craiova 22.03.14/ 18:00 (i)
4 CS Energia Targu Jiu 68 54 Steaua CSM Bucuresti 23.03.14/ 19:00 (i)
5 BC Timisoara 103 59 BC Timba Timisoara 22.03.14/ 18:00 (i)
6 U Mobitelco Cluj 81 88 BC Mures 23.03.14/ 18:00 (i)
7 CSU Ploiesti 70 55 CSU Sibiu 22.03.14/ 16:00 (i)
Etapa 25
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 CS Concordia Chiajna 71 122 CSM U Oradea 29.03.14/ 15:00 (i)
2 CS Gaz Metan Medias 84 90 BCM U Pitesti 29.03.14/ 18:00 (i)
3 CS Farul Constanta 59 97 CS Energia Targu Jiu 29.03.14/ 14:00 (i)
4 SCM U Craiova 75 60 BC Timisoara 28.03.14/ 20:00 (i)
5 Steaua CSM Bucuresti 91 88 U Mobitelco Cluj 30.03.14/ 20:00 (i)
6 BC Timba Timisoara 73 100 CSU Ploiesti 28.03.14/ 17:00 (i)
7 BC Mures 86 84 CSU Sibiu 29.03.14/ 20:00 (i)
Etapa 26
Echipa gazdă Rezultat Echipa oaspete Data/Ora Info
1 BCM U Pitesti 82 72 CS Concordia Chiajna 05.04.14/ 18:00 (i)
2 CS Energia Targu Jiu 70 69 CSM U Oradea 05.04.14/ 18:00 (i)
3 BC Timisoara 91 79 CS Gaz Metan Medias 05.04.14/ 18:00 (i)
4 U Mobitelco Cluj 103 68 CS Farul Constanta 05.04.14/ 18:00 (i)
5 CSU Ploiesti 90 76 SCM U Craiova 05.04.14/ 18:00 (i)
6 CSU Sibiu 88 72 Steaua CSM Bucuresti 05.04.14/ 18:00 (i)
7 BC Mures 123 81 BC Timba Timisoara 03.04.14/ 19:00 (i)

 

Vezi programul Play-Off: aici

Vezi clasament 2013-2014: aici

Program si rezultate sezonul 2013-2014, liga nationala de baschet masculin
5 (100%) 18 vot[uri]

Start a Conversation

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

2 + 2 =