Program si rezultate SCM Universitatea Craiova Steaua CSM EximBank Bucuresti

SCM U Craiova 66-70 Steaua CSM Exim Bank Bucuresti

Steaua CSM Bucuresti a reusit surpriza etapei, invingand pe SCM U Craiova chiar in inima Olteniei.

Meciul a inceput foarte bine pentru craioveni, acestia conducand cu 11 puncte la pauza.

Daca in al 3lea sfert mingiile s-au plimbat dintr-un cos in celalalt , in sfertul 4 echipa bucuresteana a turat motoarele si au reusit sa invinga la 4 puncte.

Interesanta strategia antrenorului oltenilor, Adelko Mandic, care nu l-a trecut pe lista strainilor pe Levar Seals, decizie luata in conditiile in care estonianul  Reinar Halik  nu a fost folosit nici un minut.

Rade Dzambic , simbolul craiovenilor, a avut o  evolutie foarte slaba, nereusind nici un cos din actiune.

Craiova pierde astfel un meci in care a avut si 15 puncte avans si ajunge la 1-1, iar Steaua ajunge la 2 victorii si nici o infrangere.

In etapa urmatoarea Craiova va face o “plimbare”la BC Farul Constanta, in vreme ce bucurestenii vor avea o deplasare grea la detinatoarea Cupei Romaniei: Gaz Metan Medias.