Falker_Baciu
Program si rezultate Steaua CSM EximBank Bucuresti U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

Steaua CSM Bucuresti cedeaza in primul meci din semifinale

Steaua CSM EximBank București cedează în primul meci al semifinalei contra U BT Cluj Napoca, scor final 89-79 (24-21-25-18,14-25,26-15).

A fost un meci controlat de către gazde, steliștii aflându-se la conducere în primele minute , scor 9-14 după care clujenii au trecut în avantaj iar la pauză scorul arăta 49-39.

După pauză bucureștenii au revenit în partidă și cu 10 minute înainte de final conduceau cu scorul de 64 la 63. A urmat însă un sfert 4 foarte bun al clujenilor și s-a terminat 89-79 pentru U BT Cluj Napoca.

Giordan Watson a fost cel mai eficient jucător cu 17 puncte, 7 pase decisive și 6 recuperări fiind urmat de Rolland Torok cu 13 puncte.

Din tabăra bucureșteană s-au remarcat Randal Falker cu 11 puncte, 8 pase decisive și 5 recuperări fiind urmat de Jonte Flowers cu 19 puncte plus 4 pase decisive.

U BT Cluj Napoca 1-0 Steaua CSM EximBank București iar următorul meci al seriei va avea loc luni la BT Arena de la ora 20.00