Timba Timisoara(9)
BC Timba Timisoara CSM Oradea Program si rezultate

Timba Timisoara 58-100 CSM Oradea

Timba Timisoara nu a reușit să pună probleme deținătoarei medaliei de bronz de anul trecut : CSM Oradea, astfel bănățenii au pierdut cu un categoric 100 la 58 în fața unei echipe venite după o înfrângere usturătoarea pe teren propriu în împotriva echipei CSU Sibiu.

CSM Oradea a început excelent partida cu 21 la 8 în primul sfert, la finalul primei jumătăți scorul fiind de 46-29 în favoarea oaspeților.

Au urmat 2 sferturi în care oaspeții au jucat cu rezervele iar astfel s-a putut remarca Daniel Popescu (foto), românul reușind 10 puncte și 6 pase decisive.

CSM Oradea rămâne pe locul 6 în timp ce gazdele Timba Timișoara se betonează pe poziția 12 și cel mai probabil acolo vor termina acest sezon.