Nandor Kuti Catalin Baciu
CS Universitatea Cluj Program si rezultate U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

U BT Cluj Napoca 93-47 CS Universitatea Cluj

Duelul local dintre U BT Cluj Napoca și CS Universitatea Cluj s-a terminat așa cum era de așteptat cu o victorie a celor de la U BT Cluj, scor final 93-47 (23-14,20-20,22-13,28-0).

Meciul a consemnat un record negativ din partea celor de la CS Universitatea Cluj, care nu au reușit să marcheze în ultimul sfert al jocului, scorul sfertului 4 fiind de 28 la 0.

Marcel Țenter a putut rula liniștit tot lotul dintre aceștia remarcându-se tânărul Nandor Kuti cu 15 puncte,3 recuperări și o pasă decisivă în 18 minute petrecute pe parchet.

Din tabăra oaspeților s-a remarcat Brian Burrell, americanul terminând jocul cu 14 puncte plus 6 recuperări.

În ultima etapă U BT Cluj Napoca luptă pentru locul 3 cu BC Mureș în timp ce Universitatea Cluj va da piept cu campioana CSU Ploiești.