Kyndall Dykes
CSU Atlassib Sibiu U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

U BT Cluj Napoca se impune in fata Sibiului

U BT Cluj Napoca a reușit să se impună în ultima etapă a primei faze din cadrul ligii naționale de baschet masculin în fața celor de la CSU Sibiu, scor final 84-80 (15-24,19-10,22-34,28-12).

Partida a fost controlată în primele 3 sferturi de oaspeți care cu 10 minute înainte de final aveau un avantaj de 12 puncte, scor 56-68.

Clujenii au reușit însă un sfert 4 excelent și au reușit să obțină victoria, succes prin care aceștia termină prima fază la egalitate cu Sibiul, ambele formații având un bilanț de 11 victorii și 3 înfrângeri.

Kyndall Dykes a fost cel mai bun jucător, americanul terminând cu 24 de puncte, 5 pase decisive și 4 recuperări pentru un indice de 28 la eficiență.

Din tabăra Sibiului s-a remarcat Kevin Hardy cu 22 de puncte, 7 recuperări și 7 pase decisive pentru un indice de 31 la eficiență.