CS Universitatea Cluj Program si rezultate Steaua CSM EximBank Bucuresti

Universitatea Cluj Napoca 70-99 Steaua CSM Bucuresti

Steaua CSM București a obținut a doua victorie din acest sezon pe terenul celor de la CS Universitatea Cluj învingând-o cu scorul final de 70-99 (21-22,21-31,12-27,16-19).

Doar primul sfert a reușit nou promovata să țină piept echipei din capitală care începând din sfertul doi a început să își arate adevărata valoare.

Românul Titus Nicoară a fost cel mai bun om al steliștilor, internaționalul român reușind 19 puncte plus 7 recuperări fiind urmat de Bill Amis, Travis Watson și Goran Ikonic fiecare cu câte 16 puncte totalizate.

Din tabăra gazdelor s-au remarcat bulgarul Vasil Kyosev cu 21 de puncte și Mario Lazăr cu 14 puncte plus 5 recuperări.

Astfel, Steaua CSM Eximbank București ajunge la un bilanț de 2 victorii și nici o înfrângere și va primi vizita campioanei Asesoft în etapa viitoare în vreme ce nou-promovata ajunge la un bilanț de 3 înfrângeri din tot atâtea posibile și se va deplasa runda viitoare la Timba Timișoara, echipa ce a eliminat formația clujeană în primul tur al Cupei României în acest debut de sezon.