Liga 1 feminin: CS Județean Prahova Ploiești pleacă cu două victorii din Banat
Sala Olimpia din Timișoara a găzduit în acest weekend o etapă dublă din Liga 1 de baschet feminin, însă gazdele de la CSU UVT nu au reușit să profite de avantajul terenului propriu, cedând ambele confruntări în fața formației CS Județean Prahova Ploiești. Sâmbătă, 17 ianuarie: Final tensionat și o tentativă de revenire Prima partidă…
