eurocuplogo
CSU Ploiesti EuroCup

ETAPA A 5-A EUROCUP LAST 32 2014-2015: Lokomotiv Kuban 92-79 CSU Ploiesti

CSU Ploiești nu a reușit să producă surpriza în etapa a 5-a din cadrul Last32 Eurocup, astfel prahovenii au pierdut în Rusia cu scorul final de 92-79 (18-20,23-20,25-21,26-18).

Deși păreau victimă sigură încă de la început, ploieștenii nu au cedat așa ușor la pauză rușii conducând la doar 1 puncte distanță, abia în sfertul 4 gazdele reușind să se desprindă decisiv.

Jonte Flowers și Jarvis Hayes au fost cei mai buni jucători ai Asesoftului, americanii reușind 24 respectiv 18 puncte fiecare.

În celălalt meci al grupei Valencia Basket s-a impus pe terenul celor de la Nancy, astfel ploieștenii sunt eliminați din Eurocup, ultima partidă de pe teren propriu cu Sluc Nancy fiind fără miză importantă.

Momentan, CSU Ploiești are un bilanț de 1 victorie și 4 înfrângeri cu un singur meci rămas de jucat.