Hristu Șapera rămâne pentru încă doi ani la BCM U Pitești anunță formația argeșeană pe site-ul oficial scmpitesti.ro.
Tehnicianul român a început acest sezon pe banca celor de la Steaua CSM București iar ulterior a trecut la CS Energia Târgu Jiu însă din cauza problemelor financiare acesta a ales să părăsească formația gorjeană pentru ca în Trivale să ajungă doar pentru ultimele 5 meciuri .
Hristu Șapera a mai antrenat în Trivale timp de 2 sezoane reușind de fiecare dată calificarea în Play-Off și în Final Four-ul Cupei României.
În acest sezon, cu BCM U Pitești a avut 5 victorii și nici o înfrângere reușind să termine cu echipa piteșteană pe un nesperat loc 9.
