F4: ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe câștigă Cupa României
ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe câștigă Cupa României la baschet feminin, sezonul 2024-2025 după ce au trecut în finală de CSM Târgoviște, scor final 64-43 (22-6,15-11,13-15,14-11). A fost un meci controlat fără probleme de către jucătoarele de la Sfântu Gheorghe , la care s-au remarcat MVP ul finalei Ciera Johnson cu 21 de puncte plus…
Citește mai departe… “F4: ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe câștigă Cupa României” »
