BCM Pitesti Energia Targu Jiu
CS Municipal Targu Jiu FC Arges Pitesti Program si rezultate

BCM U Pitesti 60-83 Energia Targu Jiu

BCM U Pitești a pierdut primul meci după o serie consecutivă de 4 victorii în restanța contând pentru etapa nr.2 în fața celor de la Energia Târgu Jiu cu scorul final de 60-83 (20-18,18-24,11-18,11-23).

Echipa gazdă a început mai bine partida însă gorjenii au profitat de apărarea slabă a argeșenilor și au reușit să se desprindă până la pauză.

După pauză tot gorjenii au fost cei care au găsit spații de pătrundere iar avantajul a crescut considerabil pentru ca la final argeșenii să piardă la o diferență considerabilă.

Proaspăt sositul la Târgu Jiu, americanul Larry Turner a fost de neoprit, acesta totalizând 25 de puncte plus 6 recuperări urmat de Nemanja Milosevic cu 19 puncte.

Din partea gazdelor, Marko Sutalo a fost cel mai bun marcator cu 19 puncte urmat de Stevan Milosevic cu 14 puncte.

Așadar, în urma duelului dintre frații Milosevic cel ce a ieșit învingător a fost Nemanja de la Energia Târgu Jiu.