BC CSU Sibiu CS Municipal Targu Jiu Program si rezultate

CS Energia Targu Jiu 69-53 CSU Sibiu

Meci cu puține coșuri marcate la Târgu Jiu, acolo unde formația locală a întâlnit echipa CSU Sibiu, scorul final al partidei fiind de 69-53 (10-6,22-12,20-18,17-17).

Primul sfert al partidei a fost unul destul de complicat, după 5 minute de joc scorul fiind de 1-1 pentru ca în finalul acestuia, tabela să arate 10-6 într-un sfert de joc în care ambele echipe s-au întrecut în ratări.

Partida și-a reluat după cursul obișnuit, iar gorjenii obțin încă un succes și ajung la un bilanț de 4 victorii și 2 înfrângeri în vreme ce sibienii ajung la 4 victorii și 3 înfrângeri.

Nemanja Milosevic a fost principalul marcator cu 18 puncte iar de la CSU Sibiu s-a remarcat Milos Bojovic cu 23 de puncte.

Frankie Sullivan a înregistrat la debutul pentru gorjeni 6 puncte și 5 recuperări în 25 de minute petrecute pe parchet.

Etapa viitoare, CS Energia Târgu Jiu va disputa restanța din etapa 7 contra CSM U Oradea urmând ca în etapa a 9-a să joace pe terenul celor de la Steaua București.