Gerald Raymond Lee ( finlandez/american, 208cm, 28 de ani) a semnat cu Steaua CSM București, anunță gruparea militară pe site-ul oficial!
Jucătorul cu dublă cetățenie revine astfel în campionatul României după jumătate de sezon petrecut în Spania la formația de primă ligă Murcia, reușind pentru echipa spaniolă medii de 3,7 puncte/meci plus 3,6 recuperări/meci în 13 partide disputate.
Acesta a jucat în România la CSU Ploiești, reușind să câștige campionatul, SuperCupa României și să ajungă până în faza Last32 EuroCup cu trupa prahoveană.
Gerald Lee sosește în România după ce a participat cu naționala Finlandei la Eurobasket strângând pentru echipa sa medii de 6,0 puncte/meci plus4,5 recuperări/meci.
Lotul echipei Steaua CSM București este : Aleksandar Rasic, Denis Ikovlev, Chris Copper, Marko Marinovic, Mihai Paul, Titus Nicoară, Levante Szijarto, Ionuț Drăgușin, Bill Amis, Pankracije Barac, Bogdan Popa, Adrian Roșu, Andrei Iliescu și Dragoș Berceanu.
