Will Amis Marque Perry
CSM Oradea Program si rezultate Steaua CSM EximBank Bucuresti

Steaua CSM Bucuresti 92-75 CSM U Oradea

Steaua CSM București a învins fără mari probleme pe CSM U Oradea, echipa clasată pe locul 3, cu scorul final de 92-75 (22-21,25-15,26-17,19-22) într-un meci ce a contat pentru etapa a 18-a.

Fără Ante Krapic accidentat, CSM U Oradea a ținut piept liderului clasamentului doar în primul sfert, pentru ca după acest sfert, militarii să ia avans considerabil și astfel să își treacă în cont a 13-a victorie din acest sezon.

Will Amis și Titus Nicoară au fost cei mai buni jucători ai gazdelor cu câte 24 de puncte marcate fiecare, în timp ce pentru oaspeți Aleksandar Vlahovic a strâns 19 puncte plus 5 pase decisive.

Etapa viitoare, Steaua CSM București se va deplasa la Sibiu în timp ce orădenii se vor confrunta cu Timba Timișoara.