Larry Turner (american,210cm,33 de ani) a plecat de la formația Koroivos din prima ligă a campionatului Greciei.
Pentru formația grecească. americanul a jucat 10 partide având medii de 4.6 puncte/meci și 3.1 recuperări/meci cu o medie de 15 minute petrecute pe parchet.
Tot aici, acesta a fost coleg cu Rawle Marshall, fostul jucător al echipei CSU Ploiești în perioada 2013-2014.
Larry Turner a jucat în România în prima parte a sezonului 2014-2015 la Energia Târgu Jiu, evoluând de asemenea și în grupele Eurochallenge cu formația românească.
A fost înlocuit însă de grecul Andreas Glyniadakis și astfel americanul a ajuns la formația Al Naser în Dubai pentru ca la scurt timp să semneze cu grecii de la Koroivos.
